Socialinės reklamos plakatas, kuriame slaptą žinutę mato tik vaikai (Video)  (13)

Ispanijos labdaros organizacija "Anar" išleido unikalų plakatą, kuriame slapta žinutė ir informacija (pagalbos telefono numeris) prievartą patiriantiems vaikams perduodama taip, kad jos nemato suaugusieji.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Visa Ispanijos fondo „Aid to Children and Adolescents at Risk Foundation“ (Anar) plakate išspausdinta informacija matoma tik iš vaikiško ūgio perspektyvos. Žvelgiant iš aukščiau, dalis informacijos pradingsta – visai kaip vadinamuosiuose trimačiuose (3D) atvirukuose. Slapta tik vaikams matoma žinutė plakate yra tokia: „Jei tave kas nors skriaudžia, paskambink šiuo telefono numeriu ir mes tau pagelbėsime.“ Praeidami pro šį plakatą suaugusieji mato tik berniuko veidą. Beje, žvelgiant iš vaiko perspektyvos, tame veide atsiranda mėlynė ir kraujas ant lūpų. Plakatą išplatinusi labdaros organizacija išreiškė viltį, kad plakatas užtikrins pagalbos numeriu paskambinti nusprendusio vaiko konfidencialumą. Tokia kampanija buvo sugalvota siekiant informuoti vaikus, kurie galimai patiria smurtą ir gatvėje yra lydimi smurtautojo. Kampanijos sumanytojai iš pradžių baiminosi, kad jei pagalbos numeris plakate bus užrašytas atvirai (matomas ir vaikui, ir jį lydinčiam asmeniui), tai vaiką lydintis asmuo gali plakatą vaikui pakomentuoti taip, kad jis nebenorės siekti pagalbos.

„Žinutė plakate yra skirta tik vaikams – nuo suaugėlių akių ji paslėpta“, – pabrėžia plakatą kūrusios reklaminės agentūros atstovas. – Aukštį apskaičiavome taip, kad slaptą žinutę matytų dešimties metų ir jaunesni vaikai.“

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(22)
(0)
(1)

Komentarai (13)