Šiaurės Korėjoje - perversmas? Sostinė uždaryta aklinai, Kim Jong Unas - pradingęs (Video)  (0)

Šiaurės Korėjos sostinė tapo dar uždaresniu miestu – „New Focus International“ šaltiniai Šiaurės Korėjoje praneša, kad Pchenjanas yra uždarytas. Nuo rugsėjo 27 dienos nebeišduodami leidimai nei patekti į miestą, nei jį palikti. Daug klausimų kelia ir faktas, kad diktatoriaus Kim Jong Uno viešumoje nesimato jau beveik mėnesį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nors šalies pareigūnai ir anksčiau ribodavo judėjimą į sostinę, tačiau šįkart apribojimai paskelbti visiems – net ir nuolatiniams sostinės gyventojams, tarp jų – ir Šiaurės Korėjos politiniam elitui.

„Iš tokio elgesio galima spręsti, kad arba buvo mėginimas įvykdyti perversmą, arba pareigūnai išaiškino kokį nors sąmokslą prieš vadovybę“, – „The Telegraph“ sakė Tokijo Waseda universiteto profesorius Toshimitsu Shigemura, specializuojantis Šiaurės Korėjos klausimais.

„Jeigu tai kariuomenės remiamas perversmas, tuomet situacija Pchenjane bus labai pavojinga. Girdėjau kalbas, kad Kim Jong Unas yra išgabentas iš sostinės“, – sakė jis.

„Kita priežastis gali būti ta, kad kokie nors aukšto rango pareigūnai mėgino pabėgti iš šalies, todėl yra uždaromi keliai“, – svarstė T.Shigemura.

Judėjimo apribojimai buvo įvesti praėjus vos kelioms dienoms po Šiaurės Korėjos parlamento sesijos, kurioje netiėtai nepasirodė Kim Jong Unas.

Diktatoriaus pranykimas iš visuomenės akiračio paskatino gandus ne tik apie galimą politinį nestabilumą šalyje, bet ir apie Kim Jong Uno sveikatos būklę. Paskutinį kartą jis šlubčiodamas viešai pasirodė rugsėjo 4 dieną.

Š.Korėjos valdžia išplatino pranešimą, esą Kim Jong Unas susižeidė abi kulkšnis per vizitą gamyklose ir karinėse bazėse. Pietų Korėjos žiniasklaida cituoja šaltinius kaimyninėje valstybėje, kurie teigia, kad diktatorius kenčia nuo podagros, hiperlipidemijos, nutukimo, diabeto ir aukšto kraujospūdžio.

Sekmadienį per vizitą Pietų Korėjoje Pchenjano aukšto rango pareigūnas Kim Yang Gonas sakė, kad „nėra nieko bloga dėl sekretoriaus Kim sveikatos“.

Kas iš tikrųjų vadovauja šaliai?

„Vice News“ rašo, kad rugsėjo mėnesį Nyderlanduose susitiko elitinė Šiaurės Korėjos išeivių grupė tam, kad aptartų režimo, kuriam anksčiau jie tarnavo, būklę. Konferencijoje dalyvavo aukšto rango diplomatai, buvęs auštas Saugumo ministerijos pareigūnas, aukšto rangos karininkai. Svarbiausią kalbą pasakė Kim Jong Ilo propagandos mašinoje aukštas pareigas užėmęs Jang Jin Sungas. Jis pareiškė, kad šiuo metu Šiaurės Korėjoje vyksta pilietinis karas.

Pasak buvusio kontržvalgybos pareigūno, vyriausybės Organizavimo ir mokymų departamentas (OMD) – galingų politikų grupė, anksčiau buvusi atskaitinga tik Kim Jong Ilui, atsisakė paklusti Kim Jong Uno nurodymams.

Jang Jin Sungo teigimu, ši grupė dabar perėmusi šalies kontrolę, ir toliau konfliktas vystosi tarp dviejų grupių – viena nori išlaikyti visiškai kontroliuojamą uždarą ekonomiką, kita nori pasipelnyti iš tarptautinės prekybos ir šiek tiek liberalizuoti rinką.

Apie pokyčius oficialiojoje politikoje byloja ir netikėtas trijų Šiaurės Korėjos aukšto rango pareigūnų vizitas Pietų Korėjoje. Du iš šių pareigūnų laikomi artimais aukščiausio šalies vadovo Kim Jong-Un padėjėjais. „Abi šalys susitarė aptarti aukšto lygmens kontaktų atnaujinimo detales“, – sakoma P. Korėjos Suvienijimo ministerijos pranešime. Seulas jau kelis mėnesius ragina Šiaurę atnaujinti derybas, bet lig šiol Pchenjanas atmesdavo šį siūlymą, susierzinęs iš dalies dėl neseniai vykusių bendrų Pietų Korėjos ir JAV karinių pratybų. Ministerija nurodo, kad Šiaurės Korėjos pareigūnai išreiškė „pasiryžimą“ atnaujinti dialogą laikotarpiu nuo spalio pabaigos iki lapkričio pradžios.

Tuo tarpu Jang Jin Sungo pabrėžė, kad pilietinis karas Šiaurės Korėjoje vyksta kiek kitokia prasme nei režimo nuvertimas. Valdžia nori išlaikyti totalitarinį režimą, tačiau politikai ir aukšto rango pareigūnai siekia daugiau asmeninės įtakos ir turtų.

Jang Jin Sungas teigia, kad perversmas realiai jau įvyko 2013 m., ir Kim Jong Unas nuo to laiko yra tik marionetinis lyderis, o viskam vadovauja minėtas departamentas. Perversmas sutapo su mirties bausmės įvykdymu Kim Jong Uno dėdei, su kuriuo departamentui priklausantys politikai ilgai nesutarė.

„Kai buvo įvykdyta mirties bausmė Jang Sung Taekui, tuomet viskas ir sugriuvo. Juk negalima viešai paliesti Kim šeimos nario. OMD apkaltindama jį korupcija ir vagyste parodė savo pretenzijas į valdžią. Jie tarsi pareiškė, kad niekas negali būti aukščiau už juos. Įvykdžius mirties bausmę Kim Jong Unas liko vienas apsuptas OMD“, – aiškino buvęs pareigūnas.

Vienas iš konferencijos Nyderlanduose organizatorių – Leideno universiteto Korėjos studijų profesorius Remco Breukeris – teigia, kad Jang Jin Sungas – ne vienintelis buvęs aukštas Šiaurės Korėjos pareigūnas, kuris tvirtina, jog iš tikrųjų šaliai vadovauja departamentas, o Kim Jong Unas yra tik parodomasis vadovas.

„Tikrąją valdžią turi tas vienas departamentas, kurį iki biurokratinės tobulybės nudailino Kim Jong Ilas, – profesorius aiškino „Vice News“. – Kai jis buvo gyvas, jis praktiškai jam vadovavo. Kim Jong Unas – ne. Departamentas lyg ir jam paklusdavo, tačiau tik iš pagarbos Kim Jong Ilui.“

Jang Jin Sungas prognozuoja, kad Šiaurės Korėjos režimas žlugs artimiausiais metais. Visų pirma, dėl senojo elito ir naujosios kartos politikų konfrontacijos.

Jo nuomone, dabartinis diktatorius gali būti pakeistas vienu iš savo brolių – 43-ejų Kim Jong Namu arba 33-ejų Kim Jong Chulu. Jie taip pat taptų tik parodomaisiais vadovais, ir viską toliau kontroliuotų departamentas.

Paklaustas apie gandus dėl Kim Jong Uno sveikatos, Jang Jin Sungas atsakė, kad visas pasaulis pernelyg daug dėmesio skiria Kim Jong Unui ir ignoruoja tikrąją valdžią turinčias jėgas, kurios veikia slapta.

„Išoriniam pasauliui išplauti smegenys apie Kim Jong Ilo diktatūrą. Jie visi galvoja taip, kaip jiems pasakė galvoti Šiaurės Korėjos propaganda. Tačiau iš tikrųjų viskas vyksta ne taip“, – sakė jis.

Aut. teisės: 15min.lt
(76)
(3)
(73)

Komentarai (0)