Žmonės, už grotų atsidūrę dėl savo įrašų socialiniuose tinkluose (Foto)  (3)

Šiais laikais socialiniuose tinkluose žmonės viešina įvairiausius dalykus, tačiau kartais prieš rašant vis dėlto reikėtų pagalvoti. Tai, kas iš pažiūros atrodo it nekaltas juokelis, gali sukelti rimtų nemalonumų, o kartais net privesti iki kalėjimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pristatome aštuonių žmonių istorijas – įrašai socialiniuose tinkluose jiems sukėlė rimtų problemų su teisėsauga.

1. Asmenukės. Nicholas Grove – meksikietis, kuriam pasisekė pabėgti iš kalėjimo, peršokus tvorą. Deja, jis buvo pakankamai kvailas – vos po kelių dienų paviešino asmenukę iš vieno Meksikos kurortų. Žinoma, tuoj po to nusikaltėlis buvo suimtas.

2. Bomba. Turbūt daugelis esame girdėję apie „šmaikštuolius“, kurie oro uostose juokauja apie bombas. Ši paauglė pajuokauti nutarė socialinėje erdvėje – „American Airlines“ socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje parašė, kad yra iš Afganistano ir birželio 1-ąją padarys kai ką „labai didelio“.

Ji tučtuojau sulaukė atsako, o galiausiai buvo apkaltinta melagingos informacijos skleidimu ir turėjo sumokėti didelę baudą.

3. Grasinimas. Šis vyras socialiniame tinkle „Twitter“ nusprendė paskelbti, kad nori nužudyti prezidentą Baracką Obamą. Turbūt nė nereikia sakyti, kad jis buvo suimtas, negana to, nuteistas kalėti 6 mėnesiams už tai, kad atvirai grasino nužudyti prezidentą.

4. Prisipažinimas. Šis kompiuterinių žaidimų mėgėjas už grotų atsidūrė todėl, kad žaisdamas „Legue of Legends“ pripažino, kad nušautų darželinuką.

5. Pasišaipymas. Ši paauglė, vairuodama automobilį, atsitrenkė į kitą mašiną, pilną jos bendraamžių. Negana to, netrukus socialiniame tinkle ji paviešino apie tai įrašą, kuriame juokėsi iš šios situacijos.

Deja, įrašą netruko pastebėti aukų tėvai, kurie tučtuojau paprašė jį pašalinti. Merginai nepaklusus, ji buvo nubausta tiek už pačią avariją, tiek už tai, kad iš jos šaipėsi.

6. Įžūli kūryba. Šis jaunas amerikietis sukūrė dainą, kurios žodžiais šaipėsi iš Bostono bombardavimo, o dainos pabaigoje netgi grasino įvykdyti kai ką dar baisesnio. Paviešinus dainos žodžius internete, juos greitai pastebėjo vietinė teisėsauga.

Vaikinukui teko praleisti šiek tiek laiko už grotų. Tiesa, galiausiai valdžia kaltinimus atsiėmė.

7. Išpažintis. Vieno vyruko, vardu Davidas Voelkertas, buvusi žmona norėjo jam atkeršyti. Ji sukūrė netikrą „Facebook“ anketą – apsimetė jauna mergina ir po ilgų pokalbių privertė vyrą jai pripažinti itin nešvankius dalykus, kuriuos jis yra daręs. Žmonai paviešinus jų pokalbius, jam teko šiek tiek laiko praleisti kalėjime.

8. Transliacija iš nusikaltimo vietos. Ši moteris nusprendė vairuoti neblaivi. Negana to, nutarė tai tiesiogiai transliuoti „Periscope“ programėlėje.

Vienas jos sekėjų susisiekė su policija ir moteris netrukus buvo sustabdyta. Tiesa, į kalėjimą ji nesėdo, tačiau gavo didelę baudą, taip pat – metus lygtinai.

Aut. teisės: alfa.lt
(28)
(31)
(-3)

Komentarai (3)