Darosi bloga vos įsėdus į autobusą, automobilį, traukinį ar lėktuvą? Ši gudrybė jus gali išgelbėti ()
Kiekvienam, kurį pradeda pykinti vos įsėdus į autobusą, automobilį, traukinį ar lėktuvą, ši problema nemenkai apkartina vasaros atostogas. Specialistai skaičiuoja, kad nuo šios ligos kenčia maždaug kas penktas žmogus. Tačiau yra maža gudrybė, kuri gali padėti.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pykinimas ir vėmimas transporto priemonėse labai retai pasitaiko kūdikiams. Dažniausiai šis negalavimas pasitaiko vyresniems vaikams – būtent jie sudaro didžiausią sergančiųjų jūros liga dalį.
Dauguma žmonių su laiku ją „išauga“, tačiau yra ir tokių, kuriuos transporto priemonėse pykiną visą gyvenimą.
Kodėl pykina? To priežastis yra skirtingi signalai, kurie keliauja į smegenis. Kuomet sėdite transporto priemonėse, kūnas nejuda, ir smegenims siunčiamas signalas, jog esame ramybės būsenoje.
O akys mato besikeičiančius vaizdus, pravažiuojančius automobilius, pralenkiamus medžius, namus.
Smegenys fiksuoja ir įvairų siūbavimą, stabdymą, greičio didinimą. Skirtingi signalai, pasiekiantys smegenis, sukelia situaciją, kuomet mūsų organizmas „pasimeta“.
Pykinimą gali sukelti ir nemalonūs kvapai, pavyzdžiui, išmetamųjų dujų kvapas.
Ką daryti? Harvardo universiteto mokslininkas Andrew Weilas pataria – pamasažuokite tašką, esantį riešo viduryje. 40 tyrimų nustatyta, kad stimuliuojant tašką riešo viduje efektyviai sumažinamas pykinimas, kilęs dėl siūbavimo.
Norėdami tai išbandyti, trimis pirštais lengvai spauskite sausgyslę viduryje riešo iš karto po delnu.