Neįtikėtina pabėgimo iš vergovės istorija: dėl laisvės teko 27 valandas tūnoti mažytėje dėžėje  (2)

JAV vergija buvo panaikinta tik 1865 metais. Vergovė buvo sunkiai pakeliama našta vergams, todėl jie sugalvodavo įvairiausių būdų, kaip iš jos ištrūkti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1848 metais Virdžinijos valstijoje gimusio Henrio Browno žmona ir vaikai buvo parduoti ir išgabenti į kitą valstiją, todėl Henris užsibrėžė tikslą bet kokia kaina pabėgti iš vergovės.

Padedamas laisvo juodaodžio ir baltaodžio batų parduotuvės savininko, Henris surezgė planą išsiųsti save iš Ričmondo į Filadelfiją medinėje dėžėje.

1849 metų kovo 23 dieną jis įsirangė į 1 metro pločio ir 70 centimetrų aukščio medinę dėžę, ant kurios buvo užrašas „sausos prekės“ bei nusiteikė ilgai kelionei sunkvežimiu, garlaiviu bei traukiniu.

Dėžėje kartu su savimi jis turėjo keletą sausainių ir truputį vandens. Dėžę gabenant garlaiviu, ji buvo apversta aukštyn kojomis, todėl Henris net 90 minučių praleido ant galvos. Jo akys tuo metu ėmė tinti ir atrodė, jog tuoj išlėks iš akiduobių.

Vyras vos nenualpo, kol keli nieko neįtariantys keleiviai apvertė dėžę į patogesnę poziciją, kad galėtų ant jos prisėsti.

Po 27 alinančių valandų medinėje dėžėje, Henris saugiai pasiekė Filadelfiją. Jo neįtikėtina istorija pavertė jį nedidele įžymybe Naujojoje Anglijoje, tačiau 1850 metais vyras buvo priverstas bėgti iš valstijos, priėmus bėgliams nenaudingą įstatymą.

Henris praleido keletą metų Didžiojoje Britanijoje, o 1875 metais grįžo į JAV, kur įsidarbino magu. Kiekvieno pasirodymo metu jis lipdavo į tokią pat medinę dėžę, kuri kartą jam padėjo ištrūkti į laisvę.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(18)
(2)
(16)

Komentarai (2)