Neįtikėtina istorija: aptiktos žmogaus išmatomis užpildytos „Coca-Cola“ skardinės sukėlė sąmyšį, tyrimą pradėjo policija  (8)

Gerti „Coca-Cola“ nėra sveika, tačiau ši istorija visai ne apie gėrimo kokybę ir sudėtį. Na, bent jau ne apie tai, ką į jį deda gamintojas. Viename „Coca-Cola“ išpilstymo ceche gėrimo skardinėse neseniai buvo aptiktas didelis kiekis išmatų. Jos ne tik sukėlė nerimą dėl parduotuvėse esančios „Coca-Cola“ kokybės ir saugumo, bet ir rimtai užteršė gamyklos įrangą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Incidentas įvyko Šiaurės Airijoje, Lisberno mieste. Gamykloje buvo pripildinėjamos „Coca-Cola“ skardinės, tačiau išpilstymo įrenginys strigo. Kuomet darbuotojams teko pasirūpinti su užduotimi nesusitvarkančią technika šlykštus reikalas ir buvo pastebėtas. Skardinės buvo pilnos žmogaus išmatų, kurios užkimšo išpilstymo įrenginio galvutes ir gerokai užteršė visą gamyklos techniką.

Skardinės atkeliavo iš Vokietijos. Jos į išpilstymo vietą atvežamos visiškai atviros - be dangtelio. Taip sutaupomos logistikai skirtos lėšos. Gamyklose, kaip Lisberno mieste, skardinės yra pripildomos ir užsandarinamos. Visgi, darbuotojai iš anksto nusistebėjo - anksčiau jie gaudavo netoliese Jungtinėje Karalystėje pagamintas skardines. Todėl nustebo pamatę, kad šįkart jos atkeliavo iš Vokietijos.

Tai kaip į šias skardines pateko žmogaus išmatos? Skardinių gamybos metu į jų vidų gali patekti metalo dalelių todėl dar gamykloje jos yra išplaunamos, o jų vidus visuomet padengiamas specialia medžiaga, atskiriančia aliuminio skardinę nuo maisto ar gėrimų. Vėliau skardinės supakuojamos ir sunkvežimiais keliauja į kitas gamyklas. Specialistai tvirtina, kad gamykloje niekas pridirbti į skardinių ruošinius paprasčiausiai negalėjo - kas nors būtų pastebėjęs, nes šis veiksmas turėjo įvykti tarp gamybos linijos ir sunkvežimio. Tačiau yra ir kita versija.

„Coca-Cola“ pilstymu užsiimančios įmonės specialistai turi savo paaiškinimą. Jų manymu, sunkvežimyje greičiausiai važiavo žmonės, kurie ir tuštinosi į atviras skardines, o vėliau jas sudėjo atgal į didžiuosius įpakavimus. Visgi, įmonės administracija nepyksta, kad taip nutiko, jie tik norėtų sužinoti, kas nutiko su šiais nelegaliais migrantais. Darbuotojai teigia, kad jiems sunku įsivaizduoti, kokia turėjo būti migrantų padėtis, kad šie ryžtųsi sunkiai kelionei tamsiame sunkvežimyje, kuriame jiems ir teko tuštintis į skardines.

Kita vertus, mažų mažiausiai taip padarę žmonės galėjo įsitikinti, kad skardinės nebus pakrautos į išpilstymo įrenginius - jie jas lyg specialiai paliko įpakavimuose. Todėl darbuotojams teko net 15 valandų valyti išpilstymo liniją, kol ji vėl buvo švari ir sterili. „Coca-Cola“ teigia, kad nei viena užteršta skardinė nepateko į parduotuves ir nebuvo nė menkiausios galimybės, kad pateks - įmonėje veikia stipri kokybės kontrolė. Incidentu, žinoma, dabar domisi policija.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(18)
(13)
(5)

Komentarai (8)