Kol dauguma žmonių džiaugiasi naujais išradimais, jų kūrėjai laukia kada viskas susprogs: milijardieriai masiškai perka bunkerius ir ruošiasi apokalipsei (Video)  (4)

Kalifornijos milijardierių ir trokštančių tokiais būti klubas rimtai ėmėsi „išgyvenimo“ klausimo. Naujausia turtuolių „mada“ yra pasirūpinti prieglobsčiu nuo galimos pasaulio pabaigos.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2017-06-06 Kol dauguma žmonių džiaugiasi naujais išradimais, jų kūrėjai laukia kada viskas susprogs: milijardieriai masiškai perka bunkerius ir ruošiasi apokalipsei (Video)  (4)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šie žmonės yra rimtai nusiteikę išgyventi, kai mūsų visuomeninė santvarka galutinai iširs. Kai kurie iš jų perkasi sau ištaigingas slėptuves nuo bombų, kuriose įrengti baseinai, treniruoklių salės ir kino teatrai.

Sklinda gandai, kad netgi Billas Gatesas turi nuo branduolinio sprogimo apsaugoti galintį bunkerį po savo namais Kalifornijoje.

Timas Chanas, „Mayfield Fund“ investavimo bendrovės vadovas, neseniai leidiniui „New Yorker“ pripažino, kad aktyviai supirkinėja nekilnojamąjį turtą, kuriame galėtų pasislėpti – „jeigu kas“.

Steve’as Huffmanas „Reddit“ įkūrėjas ir vadovas, ruošiasi regėjimo korekcijos operacijai.

„Jeigu mūsų pasauliui ateis galas, gauti kontaktinius lęšius bus didelė problemą,“ – pareiškė jis.

„Kas atsitiko? Kame problema?“ – užduoda klausimą BBC.

Laukia radikalios permainos

Prie atsakymo atskleidimo galėtų prisidėti Antonio Garcia Martinez, buvęs „Facebook“ darbuotojas, o dabar – į Orkaso salą Vašingtono valstijoje išsikraustęs rašytojas ir startuolių ekspertas.

Praėjusių metų pavasarį, amerikiečių prezidento rinkimų įkarštyje, A. Martinezas išsipirko saloje žemės sklypą. Pirmąją vasarą jis praleido įsirengdamas požeminę buveinę, pasijungė elektros generatorius ir apsirūpino šoviniais visam likusiam gyvenimui.

„Maža to, aš išgręžiau vandens šaltinį ir pasistačiau ten siurblius“, – pasakojo jis.

„Daugelis gudrių žmonių technologijų srityje dabar kalba, kad mūsų laukia radikalios permainos – ekonomikoje, technologijose. Ir aš nemanau, kad daugelis suvokia pasekmes. Tačiau mes suvoksime“, – pasakojo A. Martinezas.

Jo įsitikinimu, žmonės, dirbantys Silicio slėnyje, numato tokius dalykus geriau, negu likę.

„Tai gali skambėti pompastiškai, tačiau aš manau, kad šie žmonės San Franciske jau dabar gyvena ateitimi, – pasakojo jis. – Ir ne tik technologijų prasme, tačiau ir ekonomine, ir socialine prasme taip pat“.

Netrukus gali dingti didelė dalis darbo vietų

Ir ši ateitis ne itin džiugina. A. Martinezas mano, kad robotizacija ir dirbtinis intelektas privestų prie to, kad po 20-30 metų dings pusė visų darbo vietų Amerikoje.

Ištisos pramonės sritys dings tokia sparta, kad gali privesti prie galingo socialinio sprogimo. Kai kurie žmonės, valdantys milžiniškus turtus, jau dabar veržiasi nuo to apsisaugoti. Dažniausiai visa tai baigiasi prabangaus bunkerio statybomis.

Amerikiečių bendrovė „Survival Condo“ įrengia požemines kapsules, kuriose galima išgyventi branduolinį karą. Larry Hallas, bendrovės įkūrėjas, pasakoja, kad tokie namai, galintys kainuoti ir 4 mln. dolerių, turi visus šiuolaikinius patogumus, įskaitant baseiną, biliardo kambarius ar biblioteką.

L. Hallas šią idėją pradėjo vystyti iškart po 2001-ųjų rugsėjo 11-osios, kuomet staiga pakilo tokių bunkerių poreikis.

„Po kiekvienos stichinės nelaimės ar konflikto, tokių pastatų poreikis auga,“ – aiškina L. Hallas.

Jis, tiesa, atsisako įvardinti savo klientų pavardes.

Teksase šiuo metu yra statomas visas požeminis kaimas pavadinimu „Trident Lakes“. Gyvenvietė yra reklaumuojama kaip kurortas, kuris yra pasirengęs atlaikyti Defcon-1 (neišvengiamas branduolinio karo pavojus).

Kaimelyje bus golfo laukai, treniruoklių centras, o taip pat sraigtasparnių aikštelė. Visa tai saugos ginkluota apsauga.

Nelygybė nevaldomai auga

Didžiojoje Britanijoje pradedant nuo 1979 metų staigiai išaugo nelygybė tarp turčių ir vargšų: patys turtingiausieji, sudarantys 1 proc. gyventojų, turi 20 kartų daugiau, negu 20 proc. neturtingiausiųjų.

JAV šis rodiklis pasireiškia dar aštriau. 1980 metais 1 proc. turtingųjų uždirbo vidutiniškai 27 kartus daugiau, negu 50 proc. „apatinio sluoksnio“.

Mūsų dienomis turtingieji uždirba jau 81 kartą daugiau. Be miestuose vis akivaizdžiau matomos atskirties, auga ir politinė visuomenės poliarizacija.

Socialiniai tinklai, anot A. Martinezo, mus verčia į krūvą vapančių idiotų. Visa tai, mano jis, geruoju nesibaigs. Jo manymu, JAV auga pilietinio karo, masinių neramumų ir panašių nemalonumų galimybė.

Daugelis iš rizikos faktorių – robotizacija, dirbtinis intelektas, socialiniai tinklai – buvo pagimdyti būtent Silicio slėnio kūrėjų. Ir, panašu, būtent tie žmonės dabar ruošiasi tam, kad pasislėptų nuo artėjančių laikų iššūkių.

„Žmonės reaguoja itin skausmingai, ir aš tai suprantu, – pasakoja leidiniui A. Martinezas. – Tie niekšai, kurie pasitarnavo ištisų ekonomikos šakų numarinimui ir pakirtusių mūsų demokratinį politinį procesą, pasodinus mus ant socialinių tinklų, dabar galvoja apie bėgimą, laukiant kada viskas sprogs“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(33)
(3)
(30)

Komentarai (4)