Itin produktyvūs darbuotojai dažnai patenka į bėdą dėl geriausios savo savybės - ar norėtumėte ją išsiugdyti?  (8)

Sėkmės paslaptis dažniausiai yra labai paprasta - produktyvumas. Kuo daugiau nuveikiate per mažą laiko tarpą, tuo arčiau savo tikslų atsirasite. Patys produktyviausi žmonės turi vieną savybę, kuri jiems labai padeda. Tačiau ta pati savybė gali pridaryti ir bėdų. Kaip su ja susitvarkyti ir padidinti savo sėkmės tikimybę?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Harvard Business Review“ publikuotame straipsnyje išskiriamos kelios produktyviausių žmonių savybės. Bene pati svarbiausia iš jų - iniciatyvumas. Produktyvūs žmonės nelaukia starto signalo, o darbų imasi anksčiau nei reikia. Dažnai - anksčiau nei tos užduotys yra priskiriamos jiems. Labai produktyvūs žmonės prašo atleidimo, o ne leidimo.

Iniciatyvumas iš tiesų padeda pasiekti sėkmės, tačiau dažnai jis gali pridaryti trumpalaikių bėdų. Šie žmonės dažnai imasi darbų dar prieš tai, kai visos detalės yra suderintos. Tai nėra didelė bėda, jei jie dirba savarankiškai, tačiau jei jie priklauso komandai arba turi atidų viršininką, jie gali susilaukti papeikimo vietoj pagyrų. Blogiausia tai, kad stengdamiesi kuo anksčiau imtis darbo jie dažnai iš tiesų praranda nemažai laiko, nes pasikeitusios aplinkybės ar projekto strategija jų atliktus darbus paverčia nereikšmingais ar nebūtinais.

Produktyvūs darbuotojai iniciatyvos gali imtis įvairiai. Jie nelaukia leidimo pradėti, jei dažnai net nelaukia kol kokia nors užduotis bus priskirta jiems - jie patys pasisiūlo. Jie taip pat nepraneša vadovui apie aptiktas problemas - jie ateina su sprendimais. Visa tai yra įgūdžiai, o ne įgimtos psichologinės savybės, todėl to gali išmokti visi. Sunkiausia yra nugalėti kritikos baimę.

Žmonės dažnai bijo imtis iniciatyvos, nes nenori likti nesuprasti, bijo, kad į juos neigiamai žiūrės bendradarbiai arba vadovai juos įsimins kaip išsišokėlius. Kai kurie žmonės taip pat mano, kad jų idėjos nėra tokios geros. Šių baimių ir abejonių įveikimas yra pirmasis žingsnis aukštesnio produktyvumo link.

Tai kaip galima imtis iniciatyvos? Chade-Meng Tan, buvęs „Google“ inžinierius, pabrėžia, kad niekada nereikia prašyti leidimo, geriau jau prašyti atleidimo. „Štai kokia situacija su X, ketinu daryti Y. Sakykite dabar, jei norite, kad šį reikalą spręsčiau kitaip“ - toks elektroninis laiškas yra kur kas geresnis nei „Pastebėjau, problemą su Y, ką dėl to turėčiau daryti?“

Produktyvumas yra tiesiausias kelias į pripažinimą ir į paaukštinimą. Tai pasiekti gali tikrai ne visi, nes kai kurie taip ir nepajėgs įveikti baimių ar pasiduos susidūrę su kritika. Tačiau produktyvūs žmonės pabrėžia, kad rezultatai visada yra verti pastangų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(21)
(3)
(18)

Komentarai (8)