Ekspertų įžvalgos apie asmeninius finansus: taupymas yra pavojingas žaidimas (Video)  ()

Laidoje jaunimui „Gyvenimo startuolis“ – asmeninių finansų treneris, MRU profesorius Gintaras Černius pasidalino savo įžvalgomis, koks turėtų būti požiūris į asmeninius finansus, ir pateikė praktinių patarimų, kaip juos valdyti, kad artėjant mėnesio pabaigai pinigų nepritrūktų. Laidoje – ir pokalbis su milijonieriumi, projekto „Portalas“ įkūrėju Benediktu Gyliu apie tai, kaip uždirbus milijoną pasikeičia gyvenimas, tikslai ir laimės samprata.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Milijoną uždirbęs Benediktas Gylys: galiausiai aš patikėjau, kad tai yra pasiekiama.  

Laidos pašnekovas Benediktas Gylys pasakoja, kad dirbti internete jis pradėjo 15 - 16 metų, o jo pirmasis darbo įrankis - „Photoshop“ programa, kuria tvarkė nuotraukas. Vėliau jis pradėjo uždirbti nemažus pinigus iš interneto svetainių dizaino, o galiausiai su vienu geriausių draugų įkūrė milžiniško populiarumo sulaukusį socialinį tinklą, kuris ir padėjo sukaupti pradinį kapitalą. Pradėjęs intensyviai domėtis maisto papildų, vitaminų aliejų rinka JAV, Benediktas galiausiai atrado maisto papildus, kurie JAV tapo labai populiarūs. Jaunuolis gerai mokėjo anglų kalbą, jau buvo įvaldęs paieškų sistemų optimizavimo procesus, ir prekyba maisto papildais uždirbo vaikinui pirmą milijoną litais, o vos po metų – ir eurais.  

Benediktas Gylys sako, visada tikėjęs, kad finansinė sėkmė anksčiau ar vėliau jį aplankys: „Skaitydavau įvairius straipsnius apie sėkmingus interneto verslus ir aš buvau įtikėjęs, kad tai yra man ir tai yra pasiekiama, nes mačiau, kad žmonės, ne ką protingesni už mane, konstruoja įvairius tinklapius, - pasakoja Benediktas. - Daliai jų nepasiseka, daliai pasiseka vėliau, ir galiausiai aš patikėjau tuo, kad tai yra man, tai yra pasiekiama, ir jeigu aš bandysiu daug kartų, man tikrai pavyks atrasti sėkmingą idėją, sėkmingą produktą, kuris man uždirbs tą turtą. Ir kai tas milijonas atsirado banko sąskaitoje, man tai nebuvo kažkoks stebuklas, bet rezultatas, kurio aš aiškiai tikėjausi ir užrašydavau savo tikslų sąraše“. 

Vaikinas pokalbyje papasakojo, kaip jis pats sureagavo sužinojęs apie milijoną banko sąskaitoje, kaip pasikeitė jo gyvenimas, santykiai su aplinkiniais ir kokias pamokas suteikė uždirbti milijonai. Benediktas Gylys taip pat pateikė tris milijono vertus patarimus apie finansus ir jų valdymą. 

Asmeninių finansų treneris G. Černius: dauguma žmonių gyvena kaip kiauras vamzdis 

Asmeninių finansų treneris, MRU profesorius Gintaras Černius sako, kad vargšą nuo turtingo skiria ne likimas ar sėkmė, bet požiūris į finansus.   

G. Černius asmeninių finansų tvarkymą labai tiksliai iliustruoja „vamzdžio“ metafora. „Pro šį „vamzdį“ pinigai įbėga ir pro jį tie patys pinigai išbėga, - sako G. Černius. Anot profesoriaus, žmonių, kurie nesidomi ir net visiškai nesirūpina savo finansais, šis vamzdis yra kiauras. 

 

Pasak pašnekovo, žmonės, kurie pradeda domėtis savo asmeniniais finansais, pirmiausia koncentruojasi ties išlaidomis. „Paradoksalu, bet pinigus skaičiuoja visi – ir gana turtingi, tačiau turintys (finansinių problemų – red.) dažnai neskaičiuoja, ir aš pats pažįstu žmonių, kurie gyvena bijodami pasižiūrėti į savo sąskaitos likutį“, - sako G. Černius.  

Finansų ekspertas pasakoja, kad išsiaiškinus, kur „išbėga“ pinigai, kitas žingsnis - atkreipti dėmesį į pajamas, t. y. iš kur pinigai yra gaunami.   

Asmeninių finansų treneris norintiems išvengti nulių sąskaitose pirmiausia pataria išmokti planuoti būsimas išlaidas: „Kalbant apie asmeninius finansus svarbu ne tik sekti, kiek mes išleidome, bet ir kiek planuojame išleisti“, - pabrėžia G. Černius. Finansinių srautų sekimui ekspertas pataria pradėti naudotis finansiniu įrankiu, kurių yra labai įvairių.   

Taupymas yra pavojingas žaidimas 

 

Paklausus, kaip išmokti taupyti ir investuoti G. Černius nustebina: „Aš esu taupymo priešas, - šypsosi G. Černius. – Man pačiam nepatinka taupyti ir niekada nesiūlau minimizuoti išlaidų“. Tačiau eksperto patarimas norintiems pradėti taupyti – pirmiausia turėti dvi sąskaitas – einamąją išlaidoms ir kaupiamąją, o į pastarąją kiekvieno mėnesio pradžioje atsidėti tam tikrą pinigų sumą. Kaupiamus pinigus ekspertas vadina ir rizikos valdymo rezervu, kurį turėti būtina kiekvienam nors truputį finansiškai praprususiam žmogui. Šiame rezerve, anot eksperto, turėtų būti sukaupta bent 6 mėnesių pragyvenimui reikalinga suma. „Sukaupus tokią ir didesnę sumą jau galima pradėti galvoti apie atsidėjimą investavimui“, - sako G. Černius. Laidoje pašnekovas pasidalino iš pirmo žvilgsnio paprastais, bet efektyviais patarimais, kaip valdyti savo asmeninius finansus.    

Benediktas Gylys apie taupymą turi tvirtą nuomonę: „Aš tikiu, kad svarbiau galvoti kaip daugiau uždirbti, negu kaip daugiau sutaupyti, nes taupymas yra pavojingas tuo, kad jis Tave gali įtraukti į centų žaidimą.“ - teigia milijonierius Benediktas Gylys. Anot pašnekovo, centas pridėtas prie akies gali užtamsinti gyvenimo tikslus ir pasiekimus.  

 

„Jeigu žmogus puikiai žino visų degalinių benzino kainas, aš jau galiu pasakyti, kad jo fokusas tikrai yra ne ten, ir jeigu jis puikiai žino kiek vienoje parduotuvėje kainuoja grikiai, ir kiek kitoje, tai jo fokusas tikrai yra ne ten, jis yra ne galimybėse, bet jis labiau tokio užguito žmogaus režime, kur jis saugosi ir bando sutaupyti paskutinius centus “, - sako Benediktas Gylys. Pašnekovas pabrėžia, kad nesmerkia tokių žmonių, kadangi daugeliui yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, bet svarbu sugalvoti kaip greičiau išeiti iš tokios situacijos. 

Visą laidą galima peržiūrėti Mykolo Romerio „YouTube“ kanale :

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(9)
(12)
(-3)

Komentarai ()