A. Merkel dovana Kinijai: žemėlapis nurodantis, kas yra tikrasis priešas  (30)

Kinijos Liaudies Respublikos prezidento Xi Jinpingo vizito į Vokietiją metu šalies kanclerė Angela Merkel įteikė jam neįprastą dovaną – senovinį Kinijos žemėlapį. Ši dovana sukėlė audrą internete, rašo epochtimes.ru.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kovo 28 d. A. Merkel su savo vyru, kuris retai rodosi viešumoje, surengė Kinijos vadovui ir pirmajai Kinijos poniai aukščiausio lygio priėmimą. Per susitikimą abi pusės apsikeitė dovanomis. Xi Jinpingas įteikė Vokietijos vadovei porcelianinių vazų komplektą, o jo žmona – kompaktinę plokštelę su kinų liaudies dainų įrašais. Savo ruožtu A. Merkel įteikė Xi Jinpingui „pirmąjį tikslų Kinijos žemėlapį“, kuris buvo sudarytas Vokietijoje 1735 m.

Informacija apie žemėlapį, kurio nuotrauką paskelbė kai kurios Honkongo žiniasklaidos priemonės, žaibo greičiu pasklido kinų tinklaraščiuose ir iššaukė naują patriotinių jausmų bangą.

Įdomu tai, kad žemėlapyje pavaizduotos teritorijos šiuo metu nepriklauso Kinijai, dauguma jų yra Rusijos dalis.

1735 m. Kiniją valdė mandžiūrų Čing dinastija. Kinų imperijos sudėtyje tuo metu buvo Tolimieji Rytai, Urianchajaus kraštas (Tuva), Sibiras ir Pietų Kinijos jūra su visomis salomis.

Dauguma kinų tinklaraštininkų dėkoja A. Merkel už dovaną sakydami, kad „ji iškalbingesnė už tūkstančius žodžių“.

Epochtimes.ru pateikia kelis komentarus su kinams būdingomis netiesioginėmis, bet gana aiškiomis užuominomis:

„Užėmusi Krymą Rusija mus pamokė, kaip reikia atsikovoti savo teritorijas.“

„Taip, nuo anų senųjų laikų mūsų šalies teritorija pastebimai susitraukė. Čin dinastijos laikais mums priklausė ir Mongolija, ir „šešiasdešimt keturi kaimai į rytus nuo Amūro“ (dabartinės Blagoveščensko ir Tambovo rajonų teritorijos – red. pastaba), ir, žinoma, Haišenvėjus (kiniškas Vladivostoko pavadinimas – red. pastaba).“

„Šis žemėlapis, kurį mums padovanojo vokiečiai, be žodžių nurodo, kas tikrasis mūsų priešas.“

„Beveik šimtą metų nešame kovos su imperializmu vėliavą, o galiausiai paaiškėja, kad mūsų žemes grobia visai ne piktieji imperialistai.“

„Šis žemėlapis – tikras lobis! Tai vertinga dovana su gilia potekste! Jos reikšmę sunku pervertinti, tačiau tiesiai apie tai kalbėti nevalia, nes užblokuos [cenzoriai].“

„Šiame žemėlapyje yra viskas, ką privalome turėti, ypač šiaurinėje dalyje!“

„Mums buvo tiesiai pasakyta, kad iš visų šalių Rusija atėmė daugiausiai mūsų žemių.“

„Tegul mūsų vadovai įdėmiai pasižiūri į šį žemėlapį ir palygina jį su dabartiniu. Kiek sumažėjo mūsų šalis! Argi jiems dėl to ne gėda?“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(36)
(0)
(14)

Komentarai (30)