Pasaulyje kuriasi nauja religija ir ji gali sparčiai išpopuliarėti? Kaip tai susiję su ateiviais ir ką rodo naujas tyrimas  (5)

Apklausa parodė, kad amerikiečių, tikinčių protinga nežemiška gyvybe, yra tiek pat, kiek ir tikinčių Dievu. Ir profesorė Diana Pasulka nemano, jog tai atsitiktinumas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Diana Pasulka yra Šiaurės Karolinos religijos studijų profesorė ir naujai išleistos „American Cosmic“ knygos autorė.

Knygoje autorė kelia įdomią mintį, kad tikėjimo nežemiška gyvybe ir ateiviais stiprėjimas labai primena senųjų religijų vystymosi etapus. Žmonės šiuo metu žavisi nežemiška gyvybe ir tiki, kad kažkas iš toli, kažkokia kita gyvybės rūšis mus išgelbės.

Duodama interviu „Vox“, Pasulka nupasakoja, kaip ji mato žmonių santykius su nežemiška gyvybe ir kaip iš to gimsta nauja religija. Ji teigia, kad „kažkas už žmogaus sferos ribų bendrauja su asmeniu, tas asmuo [su saviškiais] pasidalija savo patirtimi ir taip atsiranda naujas religinis pasakojimas.“

Kodėl gi dabar žmonės yra labiau linkę tikėti nauja „religija“, nei anksčiau?

Pasulka sako, kad „kosmoso tyrinėjimai čia atlieka svarbų vaidmenį“, tačiau profesorė taip pat mano, kad prie šios religijos stiprėjimo vis labiau prisideda ir įsitikinimai, „jog mūsų planeta juda link krizės“.

„Daug žmonių horizonte mato katastrofą ir yra stiprių baimių, kad nepajėgsime savęs išgelbėti“, - sakė profesorė. „Taigi, kas mus išgelbės? Na, kai kuriems tai yra pažangios būtybės, kurios ateis pas mus ir pasakys ką mes galime padaryti arba kaip galime nuo to pabėgti.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas
(50)
(25)
(25)

Komentarai (5)