Rusijos palydovas nebesiorientuoja kosmose  (0)

Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ pranešė, kad hidrometeorologinis palydovas „Elektro-L“ jau kelias paras nebeperduoda į Žemę jos paviršiaus nuotraukų.


Pasak „Roskosmos“ atstovo, kovo 31 dieną 15.30 val. šis palydovas padarė Žemės paviršiaus nuotrauką ir persiuntė ją į valdymo centrą normaliu režimu, tačiau po to nuotraukose buvo matyti tik juodas kosmoso fonas. Palydovą pagaminusio Rusijos S. Lavočkino mokslinio - gamybinio susivienijimo specialistai pradėjo vykdyti „Elektro-L“ diagnostikos darbus siekdami nustatyti ir pašalinti gedimą, sakoma pranešime.

Pranešama, kad visos palydovo sistemos veikia įprastiniu režimu, pavyzdžiui, kosminių orų stebėjimo prietaisas SKL-E toliau siunčia informaciją apie Saulės aktyvumą. „Roskosmos“ atstovo teigimu, tvarkingai veikia ir fotografavimo bei duomenų siuntimo įranga.

Palydovo konstruktorių manymu, gedimas įvyko ne mechaninėje palydovo įrangos dalyje, o už orientavimąsi atsakingų palydovo variklių valdymo sistemos elektronikoje, sakoma pranešime.

Tai nebe pirmas Rusijos kosminės technikos sutrikimas šią savaitę. „Roskosmos“ patvirtino, kad balandžio 2 dieną laikinai buvo nustojusi veikti GLONASS palydovinės navigacijos sistema, kurią Rusija kūrė kaip GPS alternatyvą. „Roskosmos“ atstovų teigimu, dėl „žmogiškojo veiksnio“ klaidos GLONASS neveikė daugiau nei 10 valandų.

Aut. teisės: TV3
TV3
(4)
(0)
(0)

Komentarai (0)