Pamokanti istorija, kaip nesveikas maistas visiškai sugadino paauglio gyvenimą - vaikinas nebemato ir nebegirdi  (7)

Paauglys, valgydamas bulvių traškučius ir kitus greito maisto produktus, neįtikėtinai smarkiai susigadino sveikatą.

Vaikino gydytojai teigė, kad dėl nesveiko maisto paauglio organizmui pradėjo trūkti būtinų maistinių medžiagų. Dėl šios priežasties pasireiškė įvairūs simptomai, tarp jų – nepagydomas dalinis aklumas.

Kaip rašoma medicinos leidinyje „The Annals of Internal Medicine“, keturiolikametis paauglys apsilankė pas savo šeimos gydytoją, skųsdamasis nuovargiu. Jis atrodė sveikas ir nevartojo jokių vaistų, tačiau save apibūdino kaip išrankų valgytoją. Atlikus tyrimus jam buvo diagnozuotas vitamino B12 trūkumas ir anemija. Paaugliui buvo paskirtos B12 injekcijos ir patarta, kaip tinkamai maitintis.

Tačiau po metų jis pradėjo skųstis suprastėjusia klausa ir buvo nusiųstas pas kitą gydytoją. Netrukus jam pradėjo trikti ir rega. Tačiau atlikti testai, įskaitant smegenų ir standartinius akių, neparodė jokių galimų fizinių sutrikimų priežasčių. 

Per sekančius dvejus metus vaikino regėjimas ir toliau blogėjo, o apsilankius pas akių specialistą jam buvo diagnozuotas regos nervų pažeidimas.

Testas parodė, kad jam vis dar trūksta vitamino B12. Gydytojai paauglio paklausė, ką jis dažniausiai valgo ir vaikinas atskleidė, kad nuo vaikystės jis vengė tam tikrų maisto produktų ir maitinosi beveik vien bulvių traškučiais, balta duona, perdirbtu kumpiu ir dešra. Jis taip pat liovėsi vartoti vitamino B12 papildus. 

Kiti tyrimai parodė, kad jam trūko ir vario, seleno bei vitamino D, o jo kaulai buvo neįprastai silpni, kaulų mineralų tankis sumažėjęs.

Žemas vitamino D lygis greičiausiai nulėmė kaulų susilpnėjimą, o kiti maistinių medžiagų trūkumai prisidėjo prie paauglio regėjimo ir klausos suprastėjimo.

Kad mityba nulemtų aklumą, pasitaiko itin retai, ypač išsivysčiusiose šalyse. Daugybė žmonių gali save vadinti išrankiais valgytojais, tačiau berniuko valgymo įpročiai buvo tokie ekstremalūs ir žalingi, kad gydytojai įtarė jam selektyvaus valgymo sutrikimą. Kai kurie žmonės, turintys šį sutrikimą, gali patirti sunkius simptomus, pavyzdžiui, svorio netekimą. Tačiau daugelio jų KMI normalus, todėl sunku šį sutrikimą diagnozuoti anksti.

Paauglys, be gydymo maisto papildais, dėl valgymo sutrikimo taip pat buvo nukreiptas pas psichologą. Deja, nors regėjimas nustojo silpti, jis nepagerėjo.

Paauglio motina po dvejų metų pateikė naujausią informaciją apie 19-mečio sūnaus sveikatą. Ji portalui „Telegraph“ sakė, kad vaikinas vis dar turi regėjimo ir klausos sutrikimų, o bandymai suderinti jo mitybą papildais buvo nesėkmingi. 

„Šiuo metu jis neturi jokio socialinio gyvenimo. Baigęs mokyklą, jis įstojo į kolegiją studijuoti informacinių technologijų, bet turėjo nutraukti studijas, nes nieko negalėjo nei matyti, nei girdėti“, – pasakojo paauglio mama.

Parengta pagal gizmodo.com

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(18)
(4)
(14)

Komentarai (7)