Rusai siūlo į Marsą siųsti beždžionę  (28)

Rusijos mokslininkai planuoja siųsti į Marsą beždžionę, praneša telegrapgh.co.uk. Nors misijos metu beždžionę prižiūrės robotas, manoma, kad šis sprendimas sukels gyvūnų teises ginančių organizacijų nepasitenkinimą.

Pirmą kartą Rusijos mokslininkai sėkmingai išsiuntė beždžiones į kosmosą 1983 m. JAV mokslininkai tą padarė dar anksčiau - šiais metais kaip tik buvo švenčiamas 50 metų jubiliejus pirmosios beždžionės skrydžiui į kosmosą paminėti.

„Mes turime planų grįžti į kosmosą“, – teigė Gruzijoje esančio Eksperimentinės patologijos ir terapijos instituto, kuris tiekė beždžiones programai 9 dešimtmetyje, direktorius Zurabas Mikvabia.

Šiuo metu instituto atstovai preliminariai derasi su Rusijos Kosmonautikos akademija dėl beždžionių paruošimo simuliacinei misijai į Marsą, kuri galėtų tapti parengiamuoju darbu, siunčiant beždžionę į Raudonąją planetą, pranešė Z. Mikvabia.

Tokia iniciatyva toliau plėtotų „Mars-500” - bendrą Rusijos-Europos projektą, pagal kurį kiek anksčiau šiais metais Maskvoje šeši savanoriai, imituodami misiją į Marsą, praleido užsidarę kapsulėje 120 dienų.

„Anksčiau šia programa siekta siųsti kosmonautus, žmones (į Marsą), - teigė Z. Mikvabia. – Vis dėlto, atsižvelgiant į skrydžio į Marsą trukmę ir kosminius spindulius, nuo kurių tokios ilgos kelionės metu mes neturime pakankamos apsaugos, neseniai diskusija pakrypo beždžionių siuntimo vietoje žmonių link“, - sakė Z. Mikvabia.

Priklausomai nuo įsivaizduojamos misijos pobūdžio, numatoma skirtinga kelionės į Marsą trukmė, bet Europos kosmoso agentūra teigia, kad jos siūloma misija pirmyn ir atgal truktų 520 dienų arba apie pusantrų metų.

Jei Rusija imsis įgyvendinti savo idėją dėl beždžionių siuntimo į Marsą, Z. Mikvabios vadovaujamas institutas gali tapti uždaros „biosferos“ vieta, kurioje, imituojant kosminius skrydžius, beždžionės būtų laikomos ilgą laiką.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (28)