Antsvorį turinčių vaikų arterijos – it keturiasdešimtmečių  (12)

Amerikiečių mokslininkai, ultragarsu peržiūrėję antsvorį turinčių vaikų arterijas, nustatė, kad net vos dešimties metų amžiaus vaiko arterijos – panašios būklės kaip 45 metų amžiaus žmogaus. Kiti su antsvoriu susiję širdies sutrikimai dar labiau padidina rimtų širdies ligų riziką.

Tyrimo rezultatai antradienį buvo paskelbti amerikos širdies asociacijos konferencijoje.

Apie trečdalį JAV gyvenančių vaikų turi antsvorį, o net penktadalis yra nutukę. Dauguma tėvų mano, kad tai „kūdikio riebalai“, kurie vaikui augant išnyks, tačiau tyrimai rodo, kad svorio problemų turintys vaikai jų „neišauga“.

Tyrime dalyvavo 70 vaikų, nuo 10 iki 16 metų amžiaus. Beveik visų jų kraujyje buvo padidėjęs cholesterolio kiekis ir dauguma jų buvo nutukę. Kadangi tyrėjai nežinojo, kokio storio turėtų būti dešimtmečio arterijos sienelė, tyrimo rezultatus mokslininkai lygino su lentelėmis, skirtomis 45 metų amžiaus pacientams, kurie dažnai tiriami.

„Kraujagyslinis“ vaikų amžius buvo apie trisdešimčia metų didesnis.

Anot daktaro Michaelio Schlosso, Niu Jorko universiteto širdies ligų prevencijos specialisto, tyrimo pateikti įrodymai rodo, kad vaikų antsvoris – ne tik kosmetinė, bet rimta, tėvų ir valstybės intervencijos reikalaujanti problema.

Aut. teisės: alfa.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (12)