Aptiktas pirmasis „botnet“ tinklus formuojantis „Android“ virusas  (3)

Kinijoje nustatyti pirmieji išmaniuosius telefonus su „Android“ operacine sistema užkrečiančio kompiuterinio viruso „Geinimi“ atvejai, pranešė „PC World“.

Pranešama, kad šis virusas „slepiasi“ per trečiųjų šalių tinklalapius platinamose „Android“ platformos telefonams skirtose programėlėse. Kai kurios iš jų buvo parsisiųstos ne vieną tūkstantį kartų, sakoma pranešime.

Patekęs į išmanųjį telefoną, „Trojos arklio“ tipo virusas „Geinimi“ ima rinkti duomenis apie vartotoją ir siunčia šią informaciją į nuotolinius serverius. Jiems pranešami duomenys apie užkrėstą telefoną, pavyzdžiui, IMEI numeris ir informacija apie SIM kortelę. Iš viso „Geinimi“ gali internetu susisiekti su 10 skirtingų interneto serverių.

Šio viruso ypatumus tyrę bendrovės „Lookout Mobile Security“ specialistai nustatė, kad tai pirmasis „Android“ aplinkoje veikiantis virusas, galintis formuoti užkrėstų išmaniųjų telefonų tinklus, valdomus iš centrinio serverio (botnet). Jis gali nurodyti įdiegti į telefonus tam tikrą programinę įrangą arba ją išinstaliuoti. Nors tokie veiksmai reikalauja telefono savininko pritarimo, tačiau, pasak specialistų, įsilaužėliai veikiausiai pasikliauja jų nepastabumu.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: