Baltijos šalių okupacijos atveju Švedija NATO pajėgoms leistų naudoti savo oro erdvę  (5)

Švedijoje sužinota apie tyrimą saugumo srityje, kuriame pateikiamas šalies galimybių ateiti į pagalbą Baltijos valstybėms galimo didelio Rusijos puolimo atveju įvertinimas.

Tyrimas buvo atliktas atnaujinant valstybės gynybos principus, pagal kuriuos Švedija ketina ateiti į pagalbą kaimynėms galimos agresijos prieš jas atveju, pranešė Suomijos radijo stoties „Yleisradio“ naujienų laida.

Iš dokumento matyti, kad jeigu kils krizinė situacija, NATO pasistengs įsteigti Švedijoje ir Suomijoje karinių oro pajėgų bazes. Kaip nurodė „Yleisradio“, Švedijos karo mokslų akademijos parengtame pranešime nepateikiama oficiali Švedijos pozicija.

Tyrime nagrinėjami trys galimi krizės scenarijai ir pateiktas būtinų išteklių jai įveikti įvertinimas.

Su nedidelėmis krizėmis Švedija galės susidoroti, rimtų problemų iškils tik vykdant trečiąją scenarijų – jeigu Rusija pradės platų puolimą, siekdama okupuoti Baltijos šalis, rašoma analizėje.

Iš pranešimo matyti, kad Rusija gali pradėti puolimą be iš anksto matomo dalinių, kurie buvo sustiprinti ir modernizuoti, pasirengimo. Tada NATO atsakys oro smūgiais ir Švedija leis pasinaudoti savo oro erdve. Po to NATO žengs žingsnius išvaduoti Rusijos okupuotas teritorijas. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad turima omenyje ne NATO programa, o „švedų samprotavimai“.

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)