Kinija metams pratęsė „Google“ licenciją  (0)

Kinijos valdžia pratęsė kompanijos „Google“ licenciją darbui šioje šalyje. Šiuo metu Kinijoje veikia cenzūruojama „Google“ paieškos sistemos versija, tačiau jos pagrindiniame puslapyje vartotojams siūloma pereiti į Honkongo necenzūruojamą versiją.

Kinijos valdžios ir „Google“ konfliktas prasidėjo 2009 metais. Kompanija apkaltino šalies valdžią cenzūra ir žmogaus teisių gynėjų pašto dėžučių nulaužimu. 2010-ųjų kovą „Google“ apribojo savo paieškos sistemos darbą Kinijoje. Tada bendrovė skelbė ketinanti atsisakyti cenzūros ir uždarė savo paieškos sistemos versiją Kinijoje. Vėliau google.cn vartotojai buvo nukreipiami į necenzūruojamą Honkongo paieškos sistemos versiją.

2010-ųjų vasarą Kinija metams pratęsė „Google“ licenciją, tačiau 2011-ųjų kovą kompaniją apkaltino Pekiną „Gmail“ pašto blokavimu. Vėliau „Google“ paskelbė apie masinį elektroninių pašto dėžučių nulaužimą. „Google“ duomenimis, ataka buvo vykdoma iš Kinijos teritorijos. Šalies valdžia šiuos kaltinimus neigė.

Kinija internete vykdo griežtą cenzūravimo politiką, blokuodama turinį, kuris, valdžios manymu, kenkia nacijos moralei. Į šį sąrašą patenka erotinio ir pornografinio turinio svetainės bei valdančios komunistinės partijos politiką kritikuojančios interneto svetainės. Taip pat Kinijoje iš dalies blokuojami tokie socialiniai tinklai, kaip „Facebook“ ir „Twitter“, o taip pat „Google“ priklausantis video servisas „YouTube“.

Aut. teisės: IT bazė

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: