„Google“ piratavimo filtras sumažino „torrent“ paieškų skaičių  (6)

Paieškos milžinės „Google“ šių metų pradžioje įdiegtas filtras, ribojantis su piratavimu siejamų žodžių paiešką, duoda pirmuosius vaisius: užklausų su kai kuriais terminais sumažėjo kone perpus.

Naujasis „Google“ paieškos filtras pašalina su piratavimu siejamus žodžius, tokius kaip „torrent“, „BitTorrent“, „uTorrent“, „rapidshare“ ir kt., iš automatinio pasiūlymo funkcijos. Kitaip tariant, vedant paieškos raktažodžius „Google“ nebesiūlo frazės pabaigos. Tačiau jei vartotojas žodžius suveda pats, paieškos rezultatai rodomi kaip ir anksčiau. Praėjus pusmečiui aiškėja, kad ši priemonė pasiteisino – žmonės gana dažnai renkasi siūlomas paieškos terminų pabaigas, todėl šių raktažodžių ieškoma žymiai rečiau, rašo Torrentfreak.com.

„Tai yra viena iš kelių priemonių, kurias mes pritaikėme siekdami prisidėti prie kovos su autorių teisių pažeidimais internete. Ši priemonė yra gana nesunkiai įgyvendinama ir gali duoti teigiamą efektą“, – anksčiau yra sakęs „Google“ atstovas Mistique Cano.

Prognozuota, kad šios priemonės gali šiek tiek sumažinti su piratavimu siejamų raktažodžių paiešką. Tačiau aiškėja, kad „Google“ viltys pasiteisino su kaupu. Remiantis „Google trends“ įrankiu, paieškų su žodžiu „BitTorrent“ skaičius staiga sumažėjo kone perpus. Panašios tendencijos ir su kitais raktažodžiais – „rapidshare“, „megaupload“ ir kt. O paieškų, kuriose minima populiariausia „torrent“ programa „uTorrent“, skaičius sumažėjo iki 2006 metų lygio.

Paieškų su raktažodžiu „torrent“ sumažėjo ne taip drastiškai, tačiau pokytis taip pat matomas. Žinoma, tai nereiškia, kad piratavimo lygis sumažėjo tokiu mastu, tačiau rezultatai išties stebina.

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)