12-metė amerikietė padavė savo mokyklą į teismą dėl reikalavimo atskleisti „Facebook“ paskyros duomenis  (12)

Dvylikametė mergaitė, besimokanti šeštoje klasėje vienoje iš Minesotos (JAV) mokyklų, palaikoma Amerikiečių žmogaus teisių gynėjų sąjungos (ACLU), padavė savo mokyklos vadovybę ir jos darbuotojus į teismą, praneša naujienų agentūra CNN. Priežastis – reikalavimas atskleisti privačios „Facebook" paskyros slaptažodį.

Tokio kreipimosi priežastis – reguliarūs mokyklos vadovų ir darbuotojų reikalavimai paviešinti jos paskyros socialiniame tinkle „Facebook“ slaptažodį. Remiantis oficialiu organizacijos pareiškimu, mokyklos vadovybė daugybę kartų pažeidė kai kuriuos JAV Konstitucijos punktus, o taip pat šantažavo mažametę mokinę.

Spaudimas mokinei, kurios vardas dokumentuose figūruoja kaip R. S., buvo daromas dėl tų įrašų, kuriuos mokinė palikdavo savo „Facebook“ paskyroje. Publikacijose buvo mergaitės nuomonė apie kitus mokyklos mokinius, kartais būdavo vartojami necenzūriniai išsireiškimai, taip pat buvo seksualinio pobūdžio susirašinėjimai su kitu mokiniu. Už kiekvieną incidentą, patvirtintą ekrano nuotrauka (angl. screenshot), mokyklos administracija viešai bausdavo mokinę, tam pasitelkdami mokyklos psichologą ir net policijos šerifą.

Pagal JAV įstatymus, panašūs pokalbiai su nepilnamečiu mokiniu mokykloje turi būti vykdomi tik su teisėtų mokinio atstovų dalyvavimu – tėvais, globėjais arba socialinės organizacijos atstovais. Bet kokiu atveju, šis atvejis gali tapti didžiausiu per kelis paskutinius metus teismų istorijoje, kai dalyvauja civiliai subjektai, o byloje figūruoja didžiausio pasaulyje socialinio tinklo pavadinimas.

Aut. teisės: Faceit.lt

(1)
(0)
(1)

Komentarai (12)

Susijusios žymos: