Dar vienas smūgis anonimiškumui: Hitachi sukūrė sparčiausią pasaulyje veidų atpažinimo sistemą  (25)

Japonų kompanija Hitachi Kokusai Electric pristatė naują vaizdo stebėjimo sistemą, kuri gali išskirti vieną veidą iš minios ir perrinkti per sekundę net 36 mln. variantų, ieškodama reikalingo individo.

Tokia sistema leis ir prekybos tinklui, ir vyriausybinėms organizacijoms, ir teisėsaugos institucijoms aptikti reikiamą žmogų jau esamoje duomenų bazėje. Ir jei prekybininkai taip galėtų daugiau sužinoti apie savo klientus ir pasiūlyti kaip tik jiems tinkamus pasiūlymus, pateikti reikiamą reklamą, teisėsaugos įstaigų atveju tai leis daug greičiau surasti, pavyzdžiui, besislapstantį nuo teisingumo asmenį, rašo digitaltrends.com.

Sistema leidžia atpažinti veidus, kurie nuo kameros pasisukę tiek vertikaliai, tiek horizontaliai ne didesniu, nei 30 laipsnių kampu. Kad tiksliai būtų atpažintas veidas, minimalus jo dydis paveikslėlyje turėtų būti 40×40 taškų kvadratas. Bet kokia nuotrauka, padaryta mobiliuoju telefonu ar fotoaparatu, gali būti patalpinta sistemoje, kuri gali atpažinti/surasti norimą asmenį. Programa analizuoja vaizdą ir parodo kompiuterio monitoriaus visus paskutinius „kameros susitikimus“ su tuo žmogumi.

Hitachi Kokusai Electric mano, jog sistema visų pirma skirta geležinkelių kompanijoms, energetikos korporacijoms, teisėsaugos organams, taip pat dideliems parduotuvių tinklams. Nauja technologija gali būti panaudota tiek pasimetusių vaikų didelėje minioje paieškai, tiek ir vagių parduotuvėje ar kitoje viešoje erdvėje suradimui.

Japonų kompanija jau pasiruošusi sudaryti kontraktus su didelėmis kompanijomis, kurios pageidautų tokios sistemos. Ir nors Hitachi kalba, jog sistema bus naudojama išskirtinai taikiems tikslams, tačiau kai kurios valstybinės ir komercinės įstaigos, matyt, panorės panaudoti veidų atpažinimo sistemą paieškai žmonių, kurie vengia mokėti mokesčius, baudas ar yra įsiskolinę bankui. Tiesa, autoritarinėse valstybėse tokia sistema, aišku, būtų naudojama ne tiems tikslams, kuriems Hitachi skiria savo naują technologiją.

Aut. teisės: Faceit.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (25)