Urban OS: Londone vietoj „protingo namo“ bus diegiamas „protingas miestas“  (0)

Turbūt jau esate girdėję apie taip vadinamus „protingus namus“, kuriuose viskas valdoma per vieningą centrą, kuris pats įjungia/išjungia šviesas, pašildo vakarienę grįžus namo, užkuria pirtį ar įjungia muziką vartotojo pageidavimu.

Tačiau D. Britanijos sostinės valdžia, kuri intensyviai ruošiasi vasaros Olimpinėms žaidynėms, matyt, nusprendė panašią koncepciją panaudoti viso miesto atžvilgiu. Būtent Londone startuoja miesto infrastruktūros valdymo platformos Urban OS testiniai bandymai. Pastaroji sistema sukurta kompanijos Living Plan IT.

Programinė platforma Urban OS, apie kurią pirma informacija pasirodė 2011 metais, kaip jau galima spėti iš pavadinimo, skirta miesto ūkio ir jo komponentų valdymui. Kaip pavyzdį galima pateikti miesto apšvietimo sistemą, kuri gali įsijungti tam tikrose miesto dalyse automatiškai, jei ten temsta anksčiau, ir lygiai taip pat išsijungti, pradedant švisti. Dar vienu tokios sistemos panaudojimo būdu gali tapti transporto eismo valdymas, kuris turėtų sumažinti kamščių skaičių, kurie didžiuliuose miestuose tapo kasdienybe.

Urban OS ir visos „išmaniojo miesto“ koncepcijos testavimas bus pradėtas startavus Olimpinėms žaidynėms, o pirmu „bandomuoju triušiu“ pasirinktas Grinvičo pusiasalis (matyt, dėl mažo gyventojų ir kritinių objektų, būdingų megapoliams, skaičiaus). Pagrindine bandymų užduotimi, tikėtina, taps sistemos patikimumo patikrinimas, taip pat saugumo lygis bei atsparumas hakerių atakoms, kadangi tokios situacijos, kuri pademonstruota filme „Kietas riešutėlis 4“, tikrai niekam nereikia.

Aut. teisės: Faceit.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)