„Facebook“ pasirodys vaikams skirtos paskyros  (0)

Šaltinių teigimu, socialiniame tinkle „Facebook“ pagaliau pasirodys legali galimybė užregistruoti paskyrą vaikui, kuris yra jaunesnis nei 13 metų. Nuogąstaujama, jog dabar vaikai oficialiai gaus prieigą prie kol kas didžiausio pasaulyje socialinio tinklo, kuris jau pilnas įvairiausio plauko kibernetinių nusikaltėlių, o greitu metu – ir galybės mokamų programų.

Portalas wsj.com praneša, jog Markas Zuckerbergas ir jo kompanija pasinaudos pačia populiariausia ir jau patikrinta schema, kaip vaikai gali legaliai naudotis pavojingomis vietomis – juos ten įleis tik lydimus tėvų. Gimdytojai galės sukurti savo vaikui paskyrą bei prisiimti visą atsakomybę, t. y. tėvai galės blokuoti vaiko bandymus susidraugauti su įtartinais asmenimis, atskleisti asmeninius duomenis sukčiams ar nusipirkti per daug mokamų programų, pasinaudojant tėvų kreditinę kortele.

Galima spėti, jog priimti tokį sprendimą Marką paskatino vestuvės, tačiau iš tikrųjų tai labiau susiję su JAV teisės aktais, kurių laikytis ne taip jau ir paprasta. Pirmiausia, labai svarbu, jog atsiras toks dalykas, kaip socialinio tinklo galimybė gauti tėvų sutikimą, jei vaikas norės pasidalinti asmeniniais duomenimis. Paprastas sprendimas – priversti vaiką sąmoningai įvesti neteisingus duomenis apie savo amžių.

Ekspertų iš „Consumer Reports“ teigimu, dabar suskaičiuojama maždaug 7,5 mln. paskyrų, kuriose gyvena dirbtinai pasendinti vartotojai. Dabar gi tie iš jų, kurie turi gerus santykius su tėvais, galės išeiti iš „šešėlio“ ir mėgautis socialiniu tinklu legaliai. Tiesa, mažamečiams, kuriems tėvai neleidžia naudotis socialiniais tinklais, ko gero teks ir toliau meluoti apie savo amžių, tačiau šios problemos „Facebook“ tikrai neišspręs.

Aut. teisės: Faceit.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: