Tuščios laikmenos mokestis neleidžia daryti kopijų iš nelegalių šaltinių  (10)

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas nusprendė, kad vadinamas tuščios laikmenos mokestis nesuteikia teisės daryti kopijų iš nelegalių šaltinių. Kopijavimo asmeniniam naudojimui išimtis taikoma tik kūrinių ar autorių teisių ir gretutinių teisių saugomų objektų atgaminimui iš teisėtų šaltinių.

„Tokie Teisingumo teismo sprendimai edukuoja visuomenę ir skatina elgtis atsakingai. Daugelio žmonių manymu, sumokėjus tuščios laikmenos mokestį, jie visiškai legaliai savo kompiuteryje ar kitoje laikmenoje gali laikyti nelegalius filmus, muzikos kūrinius ir kita. Deja, bet tokiu atveju yra pažeidžiamos autorių ir gretutinės teisės“, – situaciją komentavo „AAA Law“ advokatas ir partneris A. Iškauskas.

Pasak A. Iškausko, Lietuvoje kiekvienas asmuo savo asmeniniam naudojimui gali pasidaryti legaliai įsigyto muzikos įrašo, filmo ar kito kūrinio kopiją. Už tai visi atlikėjai, autoriai, taip pat muzikos ir vaizdo įrašų gamintojai gauna vadinamą tuščios laikmenos atlyginimą, kuris mokamas nuo asmeniniam atgaminimui naudojamų įrenginių ir tuščių laikmenų, į kurias kopijuojama muzika, filmai ir kiti kūriniai, pirmojo pardavimo kainos.

Tuščiomis skaitmeninėmis laikmenomis bei įrenginiais su turinio įrašymo funkcija laikomos USB atmintinės, atminties kortelės, nešiojami diskai, MP3 grotuvai, asmeniniai kompiuteriai ir kitos dažniausiai kopijavimui naudojamas laikmenos ar įrenginiai.

Aut. teisės: TV3
TV3

(5)
(0)
(1)

Komentarai (10)