Net ir olandai spokso išsižioję, kai pirmą kartą pamato lopifitą: „kas čia per... daiktas?“ (Video)  (1)

2014-aisiais pirmą kartą į Olandijos gatves išriedėjo naujai išrastas dviratis, iki šiol stebinantis įvairiausių dviračių mačiusius olandus, – lopifitas. Ši transporto priemonė yra paspirtuko, elektrinio dviračio ir bėgimo takelio mišinys, o norint pajudėti iš vietos reikia jį ne minti, kaip įprastą dviratį, o eiti specialiu takeliu.

„Šis dviratis yra pranašesnis nei paprastas pasivaikščiojimas, nes juo galima įveikti ilgesnius nuotolius. Tai dviratis, todėl juda greičiau – iki 25 km per valandą. Be to, tai daug smagiau, nei eiti pėsčiomis“, – aiškina neįprastos transporto priemonės rinkodaros vadovas Robas van Ooijenas.

Pirmieji tokie dviračiai į gatves išriedėjo 2014-aisiais, o šiandien jie sėkmingai skinasi kelią tarptautinėje rinkoje – tokių dviračių sparčiai daugėja Europoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Pietų Amerikoje. Gamintojai prisipažįsta, kad jiems sunku patenkinti didžiulį šios transporto priemonės poreikį.

Lopifitu naudotis nėra labai sudėtinga – tereikia šiek tiek praktikos. Pasak atlikto tyrimo, 30 proc. pradedančiųjų iškart sėkmingai nuvažiuoja, 10-čiai procentų sunkiai pavyksta įvaldyti šią transporto priemonę, o likusiems 60-čiai proc. reikia kelių minučių prie jo priprasti.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“ nuo 15 min.:

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(12)
(2)
(10)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: