Įdomiausias 2017 m. vaizdo registratorius? „Xiaomi 70 Mai“ galima valdyti balsu, bet yra niuansų - štai ką apie jį rašo technologijų žurnalistai po praktinio išbandymo (Video)  ()

Automobilinis vaizdo registratorius šiais laikais yra praktiškai būtinas. Jų rinkoje - daugybė, todėl išsirinkti tikrai gerą yra sunku. Kuo geras „Xiaomi 70 Mai“, kuris neturi ekrano, bet yra kompaktiškas,paprastas naudoti ir filmuoja stebinančiai gerai, ypač naktį.


„Xiaomi 70 Mai“, Gearbest.com portale pavadintas „Xiaomi 70 Minutes Smart WiFi Car DVR“, yra kompaktiškas automobilinis vaizdo registratorius su 130 laipsnių objektyvu, 2 MP jutikliu, 1080p filmavimo galimybe, balso atpažinimo technologijomis ir „Wi-Fi“ moduliu. Šis įrenginys turi 240 mAh bateriją, trijų ašių akcelerometrą, o pakuotėje yra viskas, ko reikia registratoriaus veikimui, išskyrus atminties kortelę. Bet specifikacijos dar nieko nepasako.

Dizainas

„Xiaomi 70 Mai“ korpusas yra cilindro formos, visai nedidelis. Jis sukurtas taip, kad galėtų pasislėpti už galinio vaizdo veidrodėlio - taip visai nemaišo matomumui. Viename įrenginio gale yra „MicroSD“ ir USB lizdai bei perkrovimo mygtukas, o kitame - įjungimo mygtukas su šviečiančių žiedu. Šio žiedo spalva nurodo įrenginio būklę - žalia šviesa nurodo, kad įrenginys filmuoja, mėlyna - kad jis yra įjungtas, bet nefilmuoja, o raudona perspėja, kad įvyko klaida.

Savaime aišku, kad vaizdo registratorius neturi būti labai išvaizdus. Tačiau „Xiaomi 70 Mai“ yra geras tuo, kad nekrenta į akis ir yra kompaktiškas. Jis neturi ekrano, tačiau jo, iš tikrųjų, ir nereikia, kad vaizdus peržiūrėti galite prisijungę „Wi-Fi“ ryšiu. Programėlė taip pat leidžia valdyti kai kurias registratoriaus funkcijas, tačiau numatyta ir valdymo balsu galimybė.

Nustatymas ir veikimas

Pradėti naudotis „Xiaomi 70 Mai“ yra labai paprasta. Žinoma, reikės parsisiųsti programėlę, o tada registratorių bus galima priklijuoti prie stiklo. Taip, būtent priklijuoti. Rinkinyje yra tam skirta tvirto plastiko juostelė - tiesiog nuvalykite stiklą, nuplėškite apsauginį sluoksnį ir prispauskite registratoriaus pagrindą norimoje vietoje. Ta vieta, geriausia, yra stiklo viršuje centre, kad „Xiaomi 70 Mai“ matymo laukas būtų neribojamas. Tada dar reikės palei stiklo perimetrą nuvesti laidą iki elektros lizdo - rinkinyje yra ir įkroviklis.

„Xiaomi 70 Mai“ turi 240 mAh bateriją. Ji leidžia kuriam laikui registratorių atjungti nuo maitinimo šaltinio, tačiau tik labai trumpam. Beje, minėtas įjungimo mygtukas nėra toks jau paprastas, reikės įsidėmėti jo funkcijas. Žinoma, pirmasis paspaudimas jį įjungs, o vėliau jis atliks tokais funkcijas:

 •  paspaudus vieną kartą įsijungs „Wi-Fi“
 •  paspaudus 3 kartus bus suformatuota atminties kortelė
 •  paspaudus 5 kartus bus atkurti gamykliniai parametrai

Norint registratorių išjungti, reikės mygtuką nuspausti ir palaikyti. Tiesa, pamenate tą valdymą balsu?

„Xiaomi 70 Mai“ giriasi savo galimybėmis išklausyti vairuotojo komandas, tačiau kol kas įrenginys supranta tik kinų kalbą. Greitu metu jis turėtų išmokti ir angliškai, tačiau ir iš to bus mažai naudos, nes reikės įsidėmėti labai konkrečias komandas ir kažin, kaip visa tai veiks. Tuo tarpu programėlė veikia net labai gerai, bet vieną nustatymą naudotojai ragina pakeisti iš karto.

„Xiaomi 70 Mai“ pajaučia staigius smūgius ir išsaugo tuos vaizdo įrašus nuo ciklinio įrašymo pinklių. Ši funkcija skirta tam, kad avarijų vaizdo įrašai nebūtų netyčia ištrinti. Tačiau programėlėje reikėtų nustatyti mažą jutiklio jautrumą, nes kitaip bus išsaugoti ir tie momentai, kai staigiai stabdėte. Programėlė, nors ir yra pavadinta kiniškai, iš tiesų yra angliška ir labai paprasta naudoti.

Filmavimas ir fotografavimas

Mes spėtume, kad jūs greičiausiai „Xiaomi 70 Mai“ fotografavimui nenaudosite. 2 MP kameros pakanka pakankamai geros kokybės nuotraukoms - jose lengva įžiūrėti automobilių numerius. Tačiau fotografuoti galima tik dviem būdais - telefonu, kuriuo negalima naudotis vairuojant ir dar reikės susirasti programėlę ir fotografavimo mygtuką, arba balso komanda - ar ištarsite 我要拍照?

Tuo tarpu filmuoja „Xiaomi 70 Mai“ net labai gerai. 1080p raiškos, filmuojant 30 kadrų per sekundę greičiu, tikrai pakanka. Iš tikrųjų, „Xiaomi 70 Mai“ stebina vaizdo raiškumu filmuojant naktį. Čia galite pamatyti pavyzdį:

O štai dieną, pagal vaizdo kokybę kitų vaizdo registratorių „Xiaomi 70 Mai“ nelenkia, bet ir niekuo neatsilieka nuo panašios kainos ir parametrų produktų:

Verdiktas

„Xiaomi 70 Mai“ revoliucijos automobilinių vaizdo registratorių pramonėje nesukels, bet tai yra paprastas, kompaktiškas ir pakankamai gerai filmuojantis įrankis, galintis išgelbėti nemaloniose situacijose kelyje. Štai kokius privalumus ir trūkumus „Xiaomi 70 Mai“ turi:

Privalumai:

 • kompaktiškas, į akis nekrentantis korpusas;
 • gera vaizdo įrašų kokybė, ypač naktį;
 • programėlė, kuria lengva naudotis;
 • 240 mAh baterija;
 • patikima tvirtinimo sistema;
 • rinkinyje trūksta tik atminties kortelės.

Trūkumai:

 • įrenginys atpažįsta tik kiniškas komandas;
 • fotografavimui reikalinga programėlė;
 • gamykliniai nustatymai yra labai jautrūs, juos teks pasikeisti.

„Xiaomi 70 Mai“ šiuo metu kainuoja kiek daugiau nei 40 eurų.

Patenkintų pirkėjų įvertinimai (šiuo metu Gearbest.com portale vertinimas siekia 4,89 žvaigždutes iš 5) rodo, kad tai - patikimas ir patogus įrenginys.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(18)
(10)
(8)

Komentarai ()