„Honor 10“ apžvalga: itin aukšto lygio vidutiniokas, iš karto išsiskiriantis iš minios - nerasite pigiau, kas fotografuoja geresnes nuotraukas, o sparta tokia, kaip dvigubai brangesnio flagmano  (1)

Kinijos kompanijos vis labiau populiarėja ne tik visoje Europoje, tačiau ir Lietuvoje. Jeigu prieš keletą metų rinkoje turėjome tik „Huawei“ ir keletą mažai žinomų kompanijų produkcijos, tai dabar pasirinkimas yra gerokai platesnis. Nieko nebestebina tokie prekiniai ženklai kaip „OnePlus“, „Xiaomi“ ar „Honor“. O būtent pastarosios įrenginį mums ir teko išbandyti visai neseniai.

Tiems, kurie nežino, priminsiu, jog „Honor“ yra dukterinė Kinijos gigantės „Huawei“ įmonė, kuri siūlo vidutinės klasės išmaniuosius telefonus už išties patrauklią kainą. Šiandien, Jūsų dėmesiui, naujausias gamintojo įrenginys – „Honor 10“.


Kaina

Honor 10 apžvalga – telefono dizainas

Kinijos kompanija „Honor“ visuomet pasižymėjo ganėtinai savito stiliaus dizainu, kuris dažniausiai išsiskirdavo ryškiomis spalvomis, o šiemet išleistas modelis yra tik dar vienas šios taisyklės patvirtinimas. Vos tik pravėrus „Honor 10“ telefono dėžutę ir pamačius jo nugarėlę tampa aišku, jog tai būtent „Honor“ išmanusis.

Kaip ir dauguma šiemet pagamintų išmaniųjų, taip ir „Honor 10“, pasižymi metalo ir stiklo korpusu - įrenginio briaunos metalinės, o nugarėlė padengta stiklu. Įdomu ir tai, jog gamintojo teigimu, šiai nugarėlei pagaminti buvo naudojama net 15 sluoksnių stiklo. Negalėčiau pasakyti koks viso to privalumas, tačiau nuo to šio blizgučio nugara tikrai netampa švaresnė po kiekvieno prisilietimo. Na, bet tai yra bene kiekvieno šiemet išleisto telefono problema.

„Honor 10“ pasižymi 5,84 colių įstrižainės ekranu su itin siaurais rėmeliais ir, žinoma, ekrano išpjova, kuri jau tapo neatsiejama kiekvieno telefono dalimi. Šiuos aspektus aptarsime kiek vėliau, tačiau dabar pažvelkime į jo patogumą. Išmanusis išties patogus naudojimui viena ranka - nėra nei per didelis, nei per mažas. Tiesa, galbūt norėtusi, jog jis būtų šiek tiek sunkesnis. Ši problema galbūt gali iškilti tik man, nes esu pratęs prie didesnių įrenginių, kurie savaime aišku yra ir kiek sunkesni. Kaip bebūtų, „Honor 10“ tikrai yra patogiai valdomas viena ranka bei pakankamai stabiliai nugula delne.

Pakankamai įdomiu sprendimu būtų galima pavadinti pirštų antspaudų jutiklio poziciją. Bent jau aš tikėjausi jį rasti nugarėlėje, tačiau čia jis įmontuotas priekinėje dalyje po ekranu. Toks sprendimas turėtų patikti tiems, kurie negali suprasti kodėl šis skeneris būna montuojamas nugarėlėje, tačiau visumoje nepasakyčiau, kad tai yra geras sprendimas. Visų pirma jis yra sunkiai pastebimas, nes mygtukas yra įmontuotas po stiklu, o visų antra yra prarandama ganėtinai nemažai erdvės ekranui.

Nors „Honor 10“ nepasižymi kažkokiais ypatingai didelio dėmesio vertais dizaino sprendimais, tačiau visumoje viskas yra atlikta itin aukštame lygyje. Įrenginys atrodo stilingai, yra itin patogus bei pakankamai kompaktiškas atsižvelgiant į šių dienų tendencijas. Šiek tiek išskirtinumo šiam telefonui suteikia galimi spalviniai variantai, todėl jeigu norite išsiskirti iš minios - „Honor 10“ galėtų būti vienas iš pasirinkimų.

Honor 10 apžvalga – telefono ekranas

Kaip jau minėjau apžvalgos pradžioje, „Honor 10“ pasižymi 5,84 įstrižainės IPS LCD ekranu su Full HD+ raiška ir, žinoma, nedidele ekrano išpjova jo viršutinėje dalyje. Pabandykime pažvelgti kiek detaliau į tai ką matome priekinėje šio išmaniojo telefono dalyje. Bent jau man daugiausiai klausimų šiemet sukelia išpjovos, kurios dėl kažkokių priežasčių atsiranda kone kiekviename naujame išmaniajame.

Anksčiau teko rašyti „OnePlus 6“ apžvalgą, o šių dviejų telefonų išpjovos yra iš esmės tokios pačios. Kaip ir tada, taip ir dabar galėčiau pasakyti, jog nesu tikras dėl šio elemento reikalingumo. Taip, ekrane telpa daugiau informacijos, nes galime matyti vaizdą aplink itin populiaria tapusią iškarpą, tačiau didžiausia problema yra ta, jog ne visos programėlės yra suderinamos ir dažniausiai aplink šį elementą matome juodą spalvą. Iš vienos pusės „Honor 10“ „antakis“ nėra toks didelis ir leidžia atvaizduoti daugiau vaizdo, tačiau iš kitos pusės ne visada tai galima padaryti. Kaip tai įvertinti - paliksiu nuspręsti Jums, o dabar pasižvalgykime į patį ekraną.

Jau žinome, kad šis vidutinės klasės išmanusis telefonas naudoja IPS LCD matricą, o tai sufleruoja tai, kad juoda spalva telefone nėra tokio juoda kaip, pavyzdžiui, AMOLED tipo ekranuose. Nepaisant to, spalvos šio įrenginio ekrane atrodo gerai, o labai gerą įspūdį palieka baltos spalvos atkūrimas, kuri atrodo itin baltai.

„Honor 10“ ekrano raiška - nestebinanti.1080 x 2280 taškų raiška yra kiek didesnė nei įprastinės Full HD rezoliucijos, tačiau tai yra dėl kiek platesnio ekrano kraštinių santykio, kuris šiame modelyje yra 19:9. Ir nors įrenginys neišsiskiria nei savo raiška nei ryškumu, tačiau nusivilti tikrai nereikėtų. Taip, rinkoje tikrai galima rasti aukštesnės raiškos ekranus turinčius išmaniuosius, tačiau bent jau mano akiai visko pakako ir šiame prietaise.

Apibendrinti šio kiniško žaisliuko ekraną tikrai nėra sudėtinga, nes jis iš esmės niekuo neišsiskiria iš kitų šiame segmente esančių telefonų. Vaizdas ekrane pakankamai geras, tačiau tikrai ne dailiausias iš to ką galima rasti. Nemažai kelia ir ekrano išpjovos poreikis, tačiau reikia tikėtis, jog rudenį šis išmanusis sulauks „Android 9“ atnaujinimo (tiems, kurie nežino, pasakysiu, jog ši OS versija turės išpjovų palaikymą).

Honor 10 apžvalga – telefono veikimas

Prekiniu ženklu „Honor“ pažymėti išmanieji telefonai veikia su tais pačiais procesoriais kaip ir „Huawei“ įrenginiai. Kinijos milžinė į savo ir dukterinių kompanijų telefonus jau eilę metų montuoja savo gamybos „Kirin“ procesorius. Ir to tikrai nebūtų galima įvardinti kaip didelio privalumo.

Skaitomiausi Naujausi

Nors „Honor 10“ laikomas vidutinės klasės telefonu, tačiau jis veikia su tuo pačiu procesoriumi kaip ir „Huawei P20 Pro“ ar kiek anksčiau pristatytas „Mate 10 Pro“ modeliai. Taip, šis vidutiniokas veikia su „Kirin 970“ lustu, o taip pat turi ir 6 GB operatyviosios (RAM) atminties. Ir čia mes gauname labai įdomią situaciją, kurią bent jau man ganėtinai sudėtinga įvertinti.

Tikriausiai nieko nenustebins jeigu pasakysiu, kad „Kirin“ procesoriai yra kiek lėtesni nei daugumoje telefonų naudojami „Qualcomm Snapdragon“ lustai. Galbūt niekas nenustebtų, jog naujausi „Kirin“ veikia maždaug panašiai kaip metų senumo „Snapdragon“, tačiau šioje situacijoje mes turime labai įdomų niuansą. „Honor 10“ kaina prasideda nuo maždaug 379 eurų, kai „Huawei P20 Pro“ startuoja nuo kone 700 eurų. Taip, „P20 Pro“ galbūt yra pranašesnis kituose parametruose, tačiau veikimo prasme - viskas tiesiog identiška.

„Honor 10“ veikia tikrai labai gerai. Naršymas tarp skirtingų skirtukų yra itin sklandus, programėlės taip pat atidaromos greitai. Jokių problemų šiam telefonui nekilo ir mūsų tradicinio testo metu - sparčiai atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, o taip pat jokių vargų nesukėlė ir tokie žaidimai kaip „PUBG Mobile“ ir „Asphalt 8“. Tiesa, daugumos programėlių atidarymo sparta šiame, ir daugumoje kitų „Huawei“ ar „Honor“ įmonių telefonų, yra kiek mažesnė nei analogiškų įrenginių su „Qualcomm“ lustais. Kaip bebūtų, tas skirtumas nėra kritinis, o dažnai įprastinių vartotojų net nepastebimas.

Grįškime prie anksčiau iškelto pamąstymo dėl šio išmaniojo vertinimo. Tikriausiai būtų sunku nesutikti, jog „Honor 10“ už gerokai mažesnę kainą gali iš esmės pasiūlyti tą patį ką ir „P20 Pro“. „Huawei“ niekada nebuvo ir tikriausiai dar kurį laiką nebus greičiausi „Android“ telefonai, tačiau jie yra pakankamai aukštos klasės, o šis „Honor“ vidutiniokas dar turi ir itin patrauklią kainą.

Honor 10 apžvalga – telefono audio

Kuomet kalbame apie garsą - itin sunku objektyviai įvertinti. Pradėkime nuo faktų, jog „Honor 10“ turi vieną garsiakalbį, kuris įmontuotas apatinėje telefono dalyje, o viršutinėje dalyje galime rasti ir ausinių lizdą, kuris vis rečiau sutinkamas mobiliuose įrengininiuose.

Kiek anksčiau teko palyginti „Honor“ naujausią išmanųjį su tuo ką mums šiemet pasiūlė „OnePlus“ ir dabar būtų galima padaryti tą patį, nes ir pastarasis turi vieną garsiakalbį. Ir kaip bebūtų keista - „Honor“ yra maždaug šviesmečiu toliau negu „flagmanų žudikas“. Garsumo lygis tikrai labai geras - tai tikriausiai ne garsiausiai grojantis išmanusis, tačiau garso tikrai netrūksta, o ir kokybė tikrai gera, kas labai maloniai nustebino. Deja, tačiau klausantis per ausines rezultatas šiek tiek prastesnis.

Kaip jau minėjau, „Honor 10“ turi ausinių lizdą, todėl Jums nebūtinai reikės naudoti belaides ausines, o ir adapterio jokio neprireiks. Kaip bebūtų, garsas per ausines nepaliko tokio gero įspūdžio, nes visų pirma labai sumažėja garsumas. Garso lygio trūkumas, bent jau man, tikrai pasijautė ir vis norėdavosi pagarsinti muziką, tačiau to padaryti, deja, bet nepavykdavo.

Verta paminėti, jog pokalbių ausinė „Honor 10“ telefone veikia gerai – kalbėdamas telefonu nesklandumų nepatyriau, ir tikiu, kad ir Jums nekils jokių problemų.

Honor 10 apžvalga – telefono kamera

Viena populiariausių funkcijų telefone - kameros. Per pastaruosius keletą metų jos taip pažengė į priekį, jog šiai dienai nusipirkus net ir vidutinės klasės įrenginį galima užfiksuoti tikrai puikių akimirkų. „Honor 10“ nugarėlėje turi pagrindinę kamerą su 16 MPx raiškos jutikliu ir f/1.8 dydžio diafragma bei 24 MPx raiško monochrominį sensorių.

Tiems, kurie nežino, reikėtų atkreipti dėmesį, jog fotografuojant yra naudojami abu jutikliai, o antrasis iš jų iš esmės atsakingas už papildomą detalumą nuotraukose. Pakalbėkime apie rezultatus, kuriuos galima pasiekti su „Honor 10“. Ir rezultatai išties turėtų nustebinti. Fotografuojant gero apšvietimo sąlygomis nuotraukos išties atrodo labai gerai su pakankamu detalumu, ryškiai perteiktomis spalvomis, tačiau norėčiau atkreipti dėmesį, jog dėl naudojamo dirbtinio intelekto (DI) viskas vyksta kiek lėtokai.

„Honor 10“ kamera gali atpažinti 22 skirtingas fotografavimo scenas, o tai reiškia, jog Jums užfiksavus nuotrauką telefonas dar ją apdirbs pagal jo manymu geriausią scenarijų. Dažniausiai šis procesas užtrunka papildomas keletą sekundžių, tačiau ne visada rezultatas būna toks kokio norėtusi. Tokiu atveju vertėtų žinoti, kad įrenginyje išsaugoma ir originali nuotrauka.

 

Priekinėje telefono dalyje rasime kamerą su 24 MPx raiškos vaizdo jutikliu, kuris, žinoma, skirtas asmenukėms užfiksuoti. Labai daug plėstis čia tikriausiai nevertėtų, tačiau galima pasakyti, kad rezultatai yra pakankamai geri ir tikrai tinkami naudoti įvairiuose socialiniuose tinkluose. Tiesa, man niekuomet nepatiko tas perdėtas veido „patobulinimas“ šios kiniškos kompanijos telefonuose, tačiau galbūt Jums tai patinka?

Trumpo aptarimo verta ir „Honor 10“ telefone naudojama kameros aplikacija, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprasta ir tvarkinga, tačiau pažiūrėjus kiek giliau - galima rasti nemažai rėžimų ar nustatymų. Verta paminėti ir tai, jog telefone yra ir PRO rėžimas, kuris leis Jums koreguoti nemažai papildomų nustatymų.

Apibendrinimui būtų galima pasakyti, jog „Honor 10“ yra išties gerai fotografuojantis telefonas. Dienos metu galima užfiksuoti tikrai labai gerų kadrų, tačiau vėlai vakare rezultatai jau nebus tokie geri. Dažnai vertinant kameros galimybes reikėtų atsižvelgti ir kiek pinigų kainuoja vertinamas įrenginys, o šis žaisliukas kainuoja mažiau nei 400 eurų. Esu visiškai įsitikinęs, jog už tokią sumą šiemet nebuvo pristatytas geriau fotografuojantis telefonas.

Honor 10 apžvalga – telefono baterija

Naujasias „Honor“ vardu pažymėtas išmanusis telefonas pasižymi 3400 mAh talpos baterija, o tai yra 200 mAh daugiau nei galėjo pasigirti praėjusių metų modelis. Ir nors talpa didesnė, tačiau didėjo ir telefono ekranas, todėl būtų sunku rasti pastebimų skirtumų nuo „Honor 9“. Ir tai tikrai nėra labai sveikintina.

Kaip visada, atlikau standartinį baterijos testą, kurį stengiuosi atlikti visiems testuojamiems telefonams, tačiau rezultatai tikrai nesužavėjo. Buvo peržiūrimas vaizdo reportažas su maksimaliu ekrano ryškumu, išjungtu garsu, įjungtu mobiliuoju bei Wi-Fi ryšiais, per pusantros valandos įrenginys išsikrovė 17%. Ir nepasakyčiau, kad tokie testo rezultatai yra itin sveikintini. Kartais nutinka taip, jog baterija realiomis sąlygomis pademonstruoja geresnius skaičius, tačiau šįsyk taip nenutiko.

Nesu itin aktyvus išmaniųjų telefonų naudotojas ir labai įmantrių užsiemimų su juo neturiu. Mano standartiniams poreikiams patenkinti pakanka populiariausių socialinių tinklų, finansų, naujienų bei diskusijų aplikacijų, na ir vakarais mėgstu sužaisti keletą žaidimų - „Candy Crush Saga“ ar „PUBG Mobile“. Dienos pabaigoje dar likdavo maždaug 16-20 proc., tačiau tai labai toli iki labai gerų arba gerų rezultatų.

Kaip ir dauguma naujausių „Huawei“ telefonų, taip ir „Honor 10“ turi greito įkrovimo funkciją, tačiau dėl kažkokios priežasties nepalaiko belaidžio krovimo. Sunku būtų paaiškinti to priežastis, nes išmanusis turi visas tam reikalingas savybes. Ir išvados tikriausiai ganėtinai aiškios. Kalbant apie šio įrenginio bateriją - jos veikimo laikas nėra geriausias, tačiau nėra ir toks tragiškas, jog vidurdienį reikėtų ieškoti kaip ją įkrauti.

Honor 10 apžvalga – ar verta pirkti?

Dukterinė kompanijos „Huawei“ įmonė „Honor“ šiemet atliko išties nemažą darbą. Mano apžvelgtas išmanusis telefonas už gerokai žemesnę kainą siūlo kone identiškas „Huawei“ flagmanams specifikacijas. Tiesa,  ne viskas yra taip gerai ir įrenginys turi tam tikrų trūkumų. Kaip bebūtų, tai tikrai yra vienas geriausių kainos ir kokybės santykių šiuo metu rinkoje.

„Honor 10“ telefono ekranas nėra toks dailus ir ryškus kaip brangesnių išmaniųjų, o ir baterijos tarnavimo laikas toli gražu ne tobulas. Kaip bebūtų, kameros galimybės, stilingas korpusas, gera garso kokybė ir itin patraukli kaina net neleis susimąstyti ar tikrai verta pirkti šį išmanųjį telefoną. Taip, aš be abejonės rinkčiau naujausią „Honor“ modelį.

Aut. teisės: Telefonai.eu
Telefonai.eu
(20)
(10)
(10)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: