Jeigu iš priekinės pusės tai yra „telefonas kaip telefonas“, tai jį apvertus vaizdas keičiasi radikaliai: ypatingasis „Nokia 9 PureView“ (Video)  ()

Suomijos bendrovė „HMD Global“ parodoje Barselonoje bendrame „Nokia“ stende užėmė našlaitėlio poziciją – didžiuliame plote jiems teko mažas ir labai ankštas kamputis. Ir tame kamputyje žmonių grūstis buvo gerokai didesnė nei likusioje „Nokia“ teritorijoje, kur daugiausiai buvo laukiami ne žurnalistai, o ryšio operatorių atstovai, ketinantys pirkti infrastruktūros įrangą.


Ne be reikalo: atgaivinto „Nokia“ vardo telefonai pastaruoju metu pasižymi puikiu gebėjimu žavėti savo neprasta kokybe už labai gerą kainą. Tačiau įmonei kažko trūko. Kažko, kas patrauktų akį ir išsiskirtų iš minios. Kažko, ką būtų galima vadinti flagmanu. Štai tokiu įrenginiu ir tapo „Nokia 9 PureView“ su penkių kamerų sistema.

Ir jeigu iš priekinės pusės tai yra „telefonas kaip telefonas“ (gal netgi pasenusio, užpernykščio dizaino, su aukšta kakta ir storu pagurkliu virš ekrano ir po juo), tai jį apvertus pamatysime visai kitą vaizdą, kuris vienus gali sužavėti, o kitiems sukels kažką panašaus į vorų baimę – ant nugarėlės yra net septynios skylutės, išdėstytos į šešialapės gėlytės formą.

Už neįprastos išvaizdos slypi ir dar labiau neįprastos technologijos: telefonas buvo kuriamas ant pernykštės „Qualcomm Snapdragon 845“ platformos, kuri šiemetiniams flagmanams jau nėra labai tinkama. Be to, ši platforma be papildomų modifikacijų geba „aptarnauti“ tik iš trijų objektyvų sudarytą kameros sistemą, tad čia „Nokia“ turėjo imtis gudrybių: sumontavo papildomą „Light“ vaizdo apdorojimo procesorių.

Fotografijos entuziastams gali pasirodyti keista, kad „Nokia“ į šį telefoną sumontavo beveik identiškų 12 MP raiškos kamerų kvintetą – dvi iš jų fiksuos vaizdą spalvotame RGB spektre, dar trys – juodai baltą vaizdą. Dar dvi nugarėlės skylutes užims blykstė ir "Time of Flight" tipo kamera (atstumo matuoklis, leidžiantis patobulinti fokusavimą). Visų šių lęšių surinktas ir į jutiklius perduotas vaizdas, anot HMD atstovų, bus sujungiamas į bendrą 12 MP raiškos nuotrauką, kuri dėl objektyvų persidengiančių matymo laukų pasiūlys aukštesnės kokybės „bokeh“ efektą, detalesnes priartintas nuotraukas, geresnį spalvų atkūrimą.

Skaitomiausi Naujausi

Oficialiai gamintojo atstovai tikina, kad šis įrenginys bus pakankamai našus, kad galėtų pyškinti vieną kadrą po kito be jokio uždelsimo. Realiai, parodos stende pabandžius pafotografuoti, teko konstatuoti, kad akimirksniu pamatomas galutinis nuotraukos vaizdas yra labai prastos kokybės – toks išankstinės peržiūros variantas – o galutinio, aukštos raiškos vaizdo tenka luktelėti kokias penkias sekundes. Dėl tokio ilgo nuotraukos apdorojimo sunku įsivaizduoti, kaip telefonas sugebės fiksuoti ilgas nuotraukų serijas, tačiau tikimės tą patikrinti gavę įrenginį į rankas ilgesniam laikui.

Kitos techninės charakteristikos nepadarytų gėdos jokiam šiuolaikiniam flagmanui: 6 colių įstrižainės 2K raiškos ekranas, 6 GB darbinės atminties, 128 GB nuolatinės atminties. Ir jo kaina nesikandžioja: jau paskelbta, kad jis kainuos 600 eurų ir jį įsigyti bus galima jau kovo mėnesį.

O nusivylusius dėl to, kad į naujausią telefoną gamintojai įdėjo pernykštį procesorių, HMD ramina: kuriama ir to paties telefono versija su „Snapdragon 855“ platformos versija. Tiesa, šiuo metu dar nėra žinoma, nei kada ta atnaujintoji versija pasirodys, nei kiek kainuos.

Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Vaidas Neverauskas
(6)
(4)
(2)

Komentarai ()

Susijusios žymos: