Keista nelaimė - F-35B pats save pašovė ir pridarė 2,5 milijonus dolerių nuostolių (Video)  ()

F-35B - tai „Lockheed Martin F-35 Lightning II“ versija, galinti kilti ir tūpti vertikaliai. Dėl to šiuos naikintuvus naudoja JAV Jūrų pėstininkų korpusas. Tiesa, vienu F-35B kurį laiką bus mažiau, nes jį po keistos nelaimės teks remontuoti.


Incidentas įvyko Arizonoje. Jūrų pėstininkų F-35B treniravosi ore, atakuodamas taikinius GAU-22 automatine patranka. Tai - keturių vamzdžių „Gatling“ 25 mm ginklas, per minutę iššaunantis net 3000 kartų.

Tiesa, tiek ilgai jis niekada nešaudo - F-35B su savimi pasiima tik 220 šovinių. GAU-22 gali būti naudojamas kautynėms ore, bet įprastai atakuoja taikinius ant žemės.

Šįkart naikintuvas šaudė PGU-32/U amunicija. Tai - sprogieji plonus šarvus įveikiantys šoviniai. Dėl kol kas nežinomo defekto vienas jų sprogo vos palikęs ginklo vamzdį ir stipriai apgadino lėktuvą. Laimei, pilotas nebuvo sužeistas, o F-35B saugiai nusileido. Padarytų nuostolių vertė - 2,5 milijonai dolerių.

Skaitomiausi Naujausi

 

Čia galite pamatyti ir išgirsti, kaip F-35B šaudo savo „Gatling“ ginklu:

O galėjo būti ir blogiau. F-35B ir F-35A skiriasi ne tik savo konstrukcija bei galimybėmis (F-35A negali kilti ar tūpti vertikaliai), bet ir „Gatling“ ginklo vieta. F-35B šį ginklą skraidinasi atskirame modulyje po lėktuvo pilvu, kuris gali būti pašalintas, jei reikia taupyti svorį. Tuo tarpu F-35A pabūklas yra kairiojo sparno pradžioje. Jei taip būtų sprogęs F-35A paleistas sviedinys, būtų stipriai pažeistas sparnas ir, tikriausiai, piloto kabina.

 

Apgadintas F-35B bus suremontuotas, tačiau taip pat reikės išsiaiškinti, ką galima padaryti, kad tokie incidentai nepasikartotų.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(12)
(4)
(8)

Komentarai ()