Lietuviai ruošia dviračių revoliuciją (Video)  (28)

Keturių lietuvių komanda lapkričio mėnesį ruošiasi į pasaulinę prekybą paleisti savo išradimą – „Rubbee“. Šis prietaisas leidžia kiekvieną dviratį per kelias sekundes paversti elektroniniu ir jau spėjo pelnyti Richardo Bransono susižavėjimą.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2013-07-25 Lietuviai ruošia dviračių revoliuciją (Video)  (28)

„Rubbee“ - tai nedidelis elektroninis įrenginys, kuris tvirtinasi prie galinio dviračio rato. Įrenginyje esantis guminis ratukas prikimba prie galinio dviračio rato ir jį suka. Su šiuo prietaisu dviratis gali pasiekti 25 km per valandą greitį, skelbia gaminio kūrėjai „Kickstarter“ tinklalapyje, kur renka paramą savo projekto įgyvendinimui.

Įrenginyje įdiegta 20 tūkst. mAh baterija, kuri pasikrauna per dvi valandas. Kokiu greičiu baterija išsikrauna – nenurodyta. „Rubbee“ motoro galia siekia iki 800 W. Baltame prietaise su odine rankena taip pat yra LED lempą, rodanti baterijos įkrovimo lygį.

Skiriasi nuo kitų

Lietuviai teigia, kad jų išradimas skiriasi nuo kitų tuo, kad jį pritaisyti yra labai lengva. Kitus rinkoje esančius prietaisus pritaisyti ne taip lengva – jiems reikia įrankių rinkinio. Be to, jie sveria daugiau. „Rubbee“ komandos teigimu, panašūs prietaisai sveria apie 10-15 kg, o „Rubbee“ svoris – 6,5 kilogramo. Taip pat, kūrėjai pasistengė, kad įrenginys būtų estetiškai patrauklus ir negadintų dviračio išvaizdos.

„Rubbee“ komanda giriasi, kad jų prietaisas jau spėjo sužavėti patį Richardą Bransoną. Britų verslininkas vienoje parodoje apžiūrėjęs lietuvių išradimą teigiamai įvertino tai, kad prietaisas tinka visiems dviračiams.

Į prekybą – lapkritį

Šiuo metu lietuvių komanda renka pinigus visuomeninio finansavimo platformoje „Kickstarter“. Iki rugpjūčio vidurio „Rubbee“ tikisi surinkti 63 tūkst. svarų sterlingų. Už suteiktą lietuviams paramą, didesnę nei 699 svarai, galima gauti ir patį „Rubbee“ įrenginį.

Rugsėjį ir spalį „Rubbee“ komanda ruošis gamybai, o lapkričio 1 dieną tikisi, kad pirmieji masinės gamybos „Rubbee“ įrenginiai bus paleisti į prekybą.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
Autoriai: Greta Jankaitytė
(48)
(0)
(6)

Komentarai (28)