Rusijai pagrasinus numušti palydovus, Elonas Muskas atsiliepė vieninteliu sakiniu  ()

E. Musko pareiškimas paskelbtas po to, kai Rusijos pareigūnas išreiškė susirūpinimą, kad „civiliniai palydovai gali tapti teisėtu keršto taikiniu“ per neseniai vykusį Jungtinių Tautų susitikimą dėl grėsmių iš kosmoso mažinimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Elonas Muskas savo naujausiame „Twitter” įraše pareiškė, kad „Starlink“, jo palydovinį internetą teikianti įmonė, valdoma „SpaceX“, yra „skirta tik taikiam naudojimui“.

„Norėtume pabrėžti itin pavojingą tendenciją, kuri peržengia nekenksmingą kosmoso technologijų naudojimą ir išryškėjo per įvykius Ukrainoje“, – rugsėjo 12 dieną sakė Rusijos pareigūnas Konstantinas Voroncovas.

„Būtent JAV ir jų sąjungininkai civilinės, įskaitant komercinės, infrastruktūros elementus kosminėje erdvėje naudoja kariniais tikslais“, – pridūrė jis, rašo „Ars Technica“.

„Atrodo, kad mūsų kolegos nesuvokia, kad tokie veiksmai iš tikrųjų yra netiesioginis dalyvavimas kariniuose konfliktuose. Kvazicivilinė infrastruktūra gali tapti teisėtu keršto taikiniu“.

 

Be to, pareigūnas taip pat, kaip priežastį vengti naudoti civilinius palydovus, nurodė Kosmoso sutarties pažeidimą.

Daugelis spėlioja, ar terminas „JAV ir jos sąjungininkai“ yra vartojamas kalbant apie „SpaceX“, kuri Ukrainoje suaktyvino „Starlink“ šalies viceministro Mykhailo Fedorovo prašymu, Rusijai vasario 24 d. užpuolus Kyjivą. Nuo tada „SpaceX“ atgabeno daug „Starlink“ terminalų, kuriais civiliai ir Ukrainos kariškiai naudojasi Rusijos kariams atremti.

Anksčiau šią savaitę „SpaceX“ paskelbė, kad „Starlink“ dabar veikia visuose septyniuose žemynuose ir, kad pagerintų ryšį, ji išbando naują lazerinį tinklą.

 

„Dabar „Starlink“ yra visuose septyniuose žemynuose! Net tokioje atokioje vietoje, kaip Antarktida, ryšį įgalina „Starlink“ kosminis lazerių tinklas“, – „Twitter” paskelbė bendrovė.

Įmonės žvaigždyną sudaro daugiau nei 2800 aktyvių palydovų ir šis skaičius artimiausiomis savaitėmis didės. Šiuo metu „SpaceX“ paleido 54 naujus „Starlink“ palydovus, kurie pakilo į orbitą iš Kanaveralo kyšulio Floridoje rugsėjo 18 d.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(166)
(8)
(158)

Komentarai ()