Specialistų prognozė, jei sprogtų didžiausia Europoje Zaporižios AE: didžiausia grėsmė šalims, kurios simpatizuoja Putinui (Foto)  ()

Atlikus galimos avarijos Zaporižios atominėje elektrinėje modeliavimą paaiškėjo, kad Lietuvai pavojaus nėra, tačiau nukentėtų atominės elektrinės kaimynystėje esančios valstybės, praneša Radiacinės saugos centras.© JuicyReviewz | https://twitter.com/JuicyReviewz7/status/1558988571926614016

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Neteisėti Rusijos kariniai veiksmai Ukrainos atominių elektrinių objektų aikštelėse, ypatingai Zaporižios atominės elektrinės (Zaporižios AE), pasėjo baimę dėl galimo Europos radioaktyviojo užterštumo. Radiacinės saugos centro specialistai atlikę branduolinių avarijų pasekmių prognozavimą atkreipė dėmesį, kad didžiausia radiacinė grėsmė yra šalims esančioms arčiausiai Zaporižios AE, tai yra Rusijai, Baltarusijai, Turkijai, Moldovai, Rumunijai, tačiau Lietuvai, anot specialistų, reikšmingo radiologinio poveikio nebūtų“, – rašome centro žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Pasak centro, jei Zaporižios AE įvyktų branduolinė avarija, dėl didelio atstumo iki Lietuvos, mažai tikėtina, kad Lietuvos gyventojai patirtų reikšmingą radiologinį poveikį.

Iš Vokietijos ir 2 kartus pigiau nei Lietuvoje universalus 2G/3G/4G LTE ryšio kartotuvas: „Viskas super, greitai pajungiau ir automatiškai pagavo 3G ryšį“
4114

2 kartus pigiau nei Lietuvoje

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Galioja iki 2022-09-30

2G/3G/4G LTE ryšio kartotuvas

Išsamiau

 

© Radiacinės saugos centras

„Nors yra didelis pavojus, kad karo veiksmai Ukrainos atominių elektrinių aikštelėse gali iššaukti branduolines avarijas, tačiau Zaporižios AE, kuri yra didžiausia Europoje, nuo Lietuvos nutolusi daugiau kaip 900 km atstumu. Vadovaujantis tarptautinių organizacijų rekomendacijomis ir buvusių branduolinių avarijų patirtimi, jeigu Zaporižios AE įvyktų branduolinė avarija, dėl didelio atstumo iki Lietuvos, mažai tikėtina, kad būtų reikšmingas radiologinis poveikis Lietuvos gyventojams ir reikėtų taikyti gyventojų apsaugomuosius veiksmus bei vartoti stabiliojo jodo preparatus“, – nurodė centras.

 

Šiuos prognozavimo rezultatus, Radiacinės saugos centro specialistų teigimu, patvirtina ir viešoje erdvėje pateikiami ekspertų komentarai.

„Radiacinės saugos centro specialistai nuolat atlieka galimų Baltarusijos ir Ukrainos atominių elektrinių, įskaitant Zaporižios AE, branduolinių avarijų pasekmių Lietuvos gyventojams bei aplinkai prognozavimą ir bendradarbiauja su kitų šalių reguliuojančiomis institucijomis radioaktyvaus užterštumo sklaidos prognozavimo klausimais. Prognozuojant, analizuojama radioaktyvaus debesies sklidimo kryptis ir greitis realiomis oro sąlygomis bei kokią gyventojų apšvitą gali lemti ant žemės paviršiaus nusėdusios radioaktyviosios medžiagos“, – skelbiama pranešime.

 

Tiesa, anot centro, reali grėsmė Lietuvos gyventojams kiltų įvykus avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje, nuo Lietuvos sienos nutolusioje 20 km atstumu.

Radiacinės saugos centro specialistai nuolat (24/7) stebi radiacinį foną Lietuvoje. Apie bet kokį gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu Lietuvoje, nedelsdami informuosime atsakingas institucijas ir gyventojus.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(6)
(2)
(4)

Komentarai ()