Iš Baltijos jūros plastiko gimė dulkių siurblys (Video)  (4)

Tai, jog Baltijos jūrai, kaip ir didiesiems vandenynams, aktuali taršos plastiku problema, įrodys vienetinis „Electrolux“ dulkių siurblys, pagamintas iš Švedijos, Lenkijos ir Latvijos pajūrio surinktų plastiko šiukšlių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jis yra vienas iš 5 unikalios koncepcinės serijos siurblių, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į šią globalinę problemą.„Iš jūros plastiko gimę dulkių siurbliai simbolizuoja paradoksą – vandenynai yra pilni plastiko šiukšlių, tuo tarpu sausumoje perdirbimui skirto plastiko trūksta“, – sakė „Electrolux“ prezidentas Hans Stråberg, dėkodamas organizacijoms ir savanoriams, kurie ne tik suteikė žinių apie problemą, bet ir savo darbu prisidėjo šią vasarą vykdytos aplinkosaugos iniciatyvos.

Bendradarbiaujant su vietinėmis aplinkosaugos organizacijomis, plastiko šiukšlės įvairiais būdais buvo renkamos Ramiajame, Atlanto ir Indijos vandenynuose, Šiaurės, Viduržemio ir Baltijos jūrose, taip pat jų pakrantėse. Plastiko rinkimo akcijos prie Baltijos jūros vyko Sandhamne, Švedijoje, Helio pusiasalyje, Gdanske, Lenkijoje ir Ragaciems-Klapkalnciems, Latvijoje. „Siurblių iš jūros“ dizainas ir konstrukcija yra analogiški naujos kartos modeliui „UltraOne Green“, todėl jie yra pilnai funkcionalūs.

Penkių originalių siurblių ekspoziciją planuojama demonstruoti įvairiose pasaulio šalyse. Vieną iš šios serijos siurblių „Electrolux“ planuoja parduoti aukcione ir gautas lėšas skirti tyrimams, kurie padėtų rasti būdą, kaip perdirbimui panaudoti vandenynuose surinktą plastiką, mat šiuo metu masinės gamybos keliamus kokybinius reikalavimus atitinka tik iš gyventojų perdirbimui surinktas plastikas.

Šį rudenį „Electrolux“ rinkai pristatė naują žaliųjų dulkių siurblių seriją, kuriai panaudota iki 70 proc. perdirbto plastiko, tačiau tikslas yra pasiekti 100 proc. „Didindami problemos žinomumą, galime pagerinti pasaulio plastiko karmą. Šia iniciatyva pasiekėme per 60 milijonų žmonių ir jų ratas toliau plečiasi“, – sako Cecilia Nord, „Electrolux“ viceprezidentė namų priežiūros prietaisų darnaus vystymo reikalams.

Oficialus „Electrolux“ video

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)