Visatos raidynas: sudėliokite savo vardą iš... galaktikų! (Video)  (0)

Marias laiko praleidus kategorizuojant galaktikų išvaizdą, jų formose pradeda matytis žinomos figūros – taip pat ir abėcėlės raidės. Per pastaruosius kelerius metus savanoriai galaktikų medžiotojai iš „Zooniverse“ sudarė nuostabų raidyną, tad nuo šiol kiekvienas pageidaujantysis savo paties ar artimo žmogaus vardą gali susidėlioti iš... galaktikų. Galaktinį raidyną išbandėme ir mes :)


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Unikalus raidynas pavadintas ‚My Galaxies“ („Mano galaktikos). Jį sudaro į „Sloan Digital Sky Survey“ katalogą surinkti galaktikų atvaizdai, kurie, šio projekto entuziastų manymu, labai panašūs į lotyniškos abėcėlės raides. Galbūt kai kurias raides įžiūrėti būna ne taip paprasta (ypač turint omenyje mažąsias raides), tačiau bendras vaizdas (ypač didžiosiomis raidėmis) – gana įspūdingas ir... įskaitomas :)

„Po ranka turint milijonus galaktikų nuotraukų ir saujelę prisiekusių entuziastų, maža kas lieka nepastebėta, - aiškina kultine chemijos entuziastų brigada pagarsėjusio (ir panašu, jog apskritai vieno iš žaismingiausių pasaulio universitetų) – Notingemo universiteto Astronomijos ir dalelių teorijos centro vyresnysis mokslo darbuotojas Stivenas Bemfordas (Steven Bamford). Šis žmogus – naujojo „galaktinio“ šrifto autorius.

Įdomu tai, kad 6 proc. programėlę išbandžiusiųjų svetainės lankytojų rinkosi žodį „meilė“ (angl. – „love“). O 1,8 proc. lankytojų magėjo savo kompiuterio ekrane pamatyti, kaip visata pasiunčia juos tolėliau ar pasveikina panašaus riebumo nenormine leksika.

Brūkštelėti žodį ar kitą iš galaktikų galėsite apsilankę šioje svetainėje.


Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)