Atvirose paskaitose KTU – apie mąstančias plytas ir žemdirbystę be žemės (2)
Gruodžio 12 d. KTU „Santakos” slėnyje pristatyti ateities technologijų atvyksta pasaulinio lygio tyrėjai iš Masačusetso technologijos instituto (MIT). Maisto pramonės vizionierius Calebas Harperis supažindins su itin galinga maisto gamybos sistema, o „TED“ vyresnysis mokslo darbuotojas Skylaras Tibbitsas pasakos apie programuojamų medžiagų technologijas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Iki globalaus maisto trūkumo – tik viena karta
C. Harperis, turintis architekto išsilavinimą, anksčiau projektavęs duomenų centrus ir steriliuosius ligoninių kambarius, dabar vadovauja tarpdalykinei inžinierių, architektų, urbanistų, ekonomistų ir botanikų grupei, kuriančiai didelio našumo miesto žemės ūkio sistemas.
Jis – MIT Medijų laboratorijos (MIT Media Lab) tyrimų grupės „CityFARM“, kuri sprendžia su maisto trūkumu miestuose susijusias ateities problemas, įkūrėjas.
Šiuo metu mokslininko tyrimo laukas – 2030 metų pasaulis, kuriame bus jau 9 milijardai žmonių ir 6 iš 10 gyvens miestuose. „CityFARM“ – tai itin pajėgi maisto gamybos sistema, leisianti aprūpinti tokius miestus dideliu kokybiškų vaisių ir daržovių kiekiu. Į miesto aplinką integruotos novatoriškos aeroponinės auginimo technologijos leis išvengti agresyvių cheminių augalų apsaugos priemonių ir sutaupyti iki 98 % vandens, lyginant su tradicinėmis maisto auginimo technologijomis.
Tokia 120 kv. m. užimanti ateities ferma atstos pusę hektaro ariamos žemės, o siauras 20-ies aukštų šiltnamis galės išmaitinti apie 80 tūkstančių žmonių. „CityFARM“ įdiegtų sprendimų pagrindu iš esmės keisis maisto gamybos ir logistikos mieste būdai ir sampratos.
Šalia veiklos MIT, C. Harperis konsultuoja tarptautines vystymo agentūras tankaus bendruomenių su žemiausiomis pajamomis apgyvendinimo klausimais. Naujausia mokslininko iniciatyva – drauge su maisto pramonės įmonėmis, valdžios institucijomis ir universitetais įgyvendinamas kolektyvinis tyrimų projektas „OpenAG”, kuriuo siekiama sukurti pasaulio žemės ūkio paveldo atvirojo kodo duomenyną.
Visos paskaitos – atviros, tačiau į jas būtina registruotis.
PENKTADIENIS, 2014 METŲ GRUODŽIO 12 DIENA 18.00 – 20.00 val.
18:00 – Skylaras Tibbitsas: „Medžiagų saviorganizacija ir programuojamosios technologijos“
19:00 – Calebas Harperis: „Miesto maisto ateitis: CityFARM“
KTU “Santakos” slėnis
K.Baršausko g. 59, Kaunas
Konferencijų centras, salė 1
Daugiau informacijos: www.zooetics.net
Facebook: www.facebook.com/Zooetics
Twitter: www.twitter.com/Zooetics
Paskaitų ciklą „Zooetika: Tarprūšinė ekologija — daugiadisciplininės perspektyvos mene, moksle ir technologijoje” remia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, LR Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.
Paskaitų ciklas yra projekto „Frontiers in Retreat“ edukacinės programos dalis, organizuojama bendradarbiaujant su KTU. Projektas „Frontiers in Retreat“ dalinai finansuojamas Europos Sąjungos (ES) programos „Kultūra“ . Čia perteikiama tik autorių nuomonė – ES neatsako už šio pranešimo turinį.