4 mitai apie dietas - tai ar geriau daug mažų ar kelios didelės porcijos per dieną? (6)
Turbūt dažnai laikydamiesi dietos manote, kad darote klaidą nesilaikydami bent vieno iš šių 4 punktų. Visgi yra priešingai, jų nesilaikymas gali padėti pagerinti jūsų medžiagų apykaitą, taip pagreitinant bei palengvinant svorio metimą, rašė prevention.com.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
1. Valgymas mažomis porcijomis pagerina medžiagų apykaitą
Tai, kad jūsų medžiagų apykaita pagreitės valgant mažomis porcijomis kas 2-3 valandas, yra tik didelis mitas. Tai netiesa, nes šis taisyklė neturi nieko bendra su tuo, kiek kartų per dieną jūs valgysite. Pasirodo, medžiagų apykaita išlieka tokia pati net jei valgote 3 – 6 kartus per dieną, ir svoris nesumažėja vien todėl, jog staiga imate valgyti mažesnėmis porcijomis.
Kai kalbama apie jūsų mitybos režimą, pirmiausia reikėtų susikurti tokį mitybos planą, kuris atitiktų jūsų kasdienį gyvenimą. Valgydami kas 2-3 valandas nesijausite stipriai išalkę ir todėl nesinorės didelės maisto porcijos. Nepaisant to, nenumesite svorio ir medžiagų apykaita taip pat netaps greitesnė.
2. Ekstremalios, mažai kalorijų turinčios dietos
Daugelis mano, jog valgydami mažiau, numes daugiau svorio. Tačiau itin nekaloringo maisto pakaks palaikyti tik gyvybiškai svarbioms organizmo funkcijoms. Tai sulėtins medžiagų apykaitą ir dar sunkiau numesti svorį. Pasak specialistų, riba, kurią reikėtų peržengti, yra 1,200 kalorijų per dieną.
3. Kalorijos nėra lygios
Metant svorį, svarbu žinoti, kiek kalorijų suvartojate per dieną. Tačiau atminkite, kad organizmas kiekvieną maisto produktą virškina skirtingai. Beveik 3 proc. visų riebalų kalorijų sudeginamos virškinimo metu. Taip nutinka ir 20–30 proc. suvartotų baltymų kalorijų bei 6 proc. angliavandenių.
Pavyzdžiui, suvartodami 1,000 kalorijų valgant šokoladinius ledus ir 1,000 kalorijų vištieną, svorio priaugate dėl ledų, o ne liesos mėsos. Taip yra todėl, kad 20–30 proc. vištienoje esančių baltymų sudega virškinimo metu, o leduose esančių riebalų – tik 3 proc.
4. Valgant vėlai vakare galite priaugti svorio
Netiesa! Daugelis įžymybių tikėjo teorija, kad valgant iki 18 val. vakaro greičiau galima numesti svorį. Buvo įrodyta, kad nevalgant vėlai organizmas nepradeda kaupti daugiau riebalų. Žmogaus kūno svoris priklauso nuo to, ko ir kiek suvalgoma ir nesvarbu kuriuo paros metu.
Izraelyje buvo atliktas 6 mėn. trukęs tyrimas. Jo metu vieni dalyviai suvalgė didžiulę maisto porciją pusryčiams – kiti 20 val. vakare. Paaiškėjo, kad tie, kurie valgė vakare neteko 11 proc. daugiau svorio ir 10% kūno riebalų nei tie, kurie tokią pačią porciją valgė pusryčiams. Svarbu, valgyti reguliariai, o ne visą dieną badavus vakare sukirsti visos dienos normą.