Kinija iš JAV nušvilpė ne tik informaciją apie viršgarsinę priešlėktuvinę raketų sistemą, bet ir slaptą „Jūros drakono“ projektą? Paaiškėjo įspūdingos apimties įsilaužimas į JAV karinio jūrų laivyną  ()

Dar vienas kibernetinio saugumo pažeidimas turbūt mažai ką sudomintų jei ne keletas esminių detalių: šimtai gigabaitų neklasifikuotų duomenų pavogta iš JAV karinio jūrų laivyno ir tai padarė Kinijos vyriausybės programišiai.

Kaip praneša „Washington Post“, Kinijos vyriausybės programišiai sėkmingai užgrobė daugiau kaip 614 gigabaitų labai jautrių duomenų, įskaitant konkrečią informaciją apie viršgarsinę priešlėktuvinę raketų sistemą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Amerikos oficialūs pareigūnai anonimiškai „Washington Post“ žurnalistams sakė, kad šie pažeidimai įvyko sausio ir vasario mėnesiais ir programišiams į sistemą pavyko patekti per „Naval Undersea Warfare“ centrą, kurie atlieka povandeninių laivų ir povendeninių ginklų tyrimus ir plėtrą.

Visa informacija, kaip pranešė „New York Times“, kurią sugebėjo pavogti įsilaužėliai, nebuvo klasifikuota, tačiau pareigūnai oficialiai nepraneša per kuriuos konkrečiai su kariniu jūrų laivynu dirbančius rangovus informacija buvo pavogta.

„Washington Post“ paprašytas pakomentuoti situaciją, karinio jūrų laivyno atstovas spaudai Bill‘as Speaks‘as teigė, kad „yra priemonių, kurios reikalauja, kad įmonės praneštų vyriausybei apie „kibernetinį incidentą“, kuris turi realų arba potencialų neigiamą poveikį jų tinklams, kuriuose yra kontroliuojamos ir neklasifikuotos informacijos.“ Karinio jūrų laivyno pareigūnai žiniasklaidos atstovams teigė, kad „šiuo metu yra netinkamas laikas aptarinėti papildomą informaciją“.

Tai jau nebe pirmas kartas, kai įsilaužiama į JAV karinį jūrų laivyną ir tai nėra pati didžiausia Kinijos vyriausybės įvykdyta ataka. Vis dėlto, tokie incidentai tikrai verčia JAV vyriausybę persvarstyti savo prioritetus kibernetinio saugumo ir kibernetinio nusikalstamumo srityse.

„New York Times“ informuoja, kad Liaudies išlaisvinimo armijos padalinys 61398 (angl. People‘s Liberation Army Unit 61398) yra įgudę įsilaužėliai, kurie nori pavogti kitų vyriausybių komercines paslaptis. Du šio padalinio nariai dėl savo veiklos buvo apkaltinti dar buvusio prezidento Barack‘o Obama‘os administracijos. Tačiau pareigūnai yra skeptiški ir nemano, kad kas nors iš naujausių įsilaužimų ir tai padariusių asmenų susilauks JAV baudžiamojo teisminio nagrinėjimo.

„Tai kelia nerimą“, - sakė buvęs senatorius James‘as M. Talent‘as, kuris yra JAV ir Kinijos ekonomikos ir saugumo peržiūros komisijos narys. „Tačiau tai tėra dalis to, ką daro Kinija. Jie maksimaliai koncentruojasi į pažangių ginklų technologijas ir nori jų visomis (ne)įmanomomis priemonėmis. Tai apima ir paslapčių pavogimą iš mūsų gynybos sistemoje dirbančių rangovų.“

Kaip pranešama, vienas iš įdomiausių Kinijos pavogtų dokumentų yra susijęs su vadinamuoju „Jūros drakono“ (angl. Sea Dragon) projektu, kuris buvo pradėtas vykdyti 2012 metais. Šis projektas yra Pentagono iniciatyva, kuria siekiama JAV kariuomenės technologijas pritaikyti naujose srityse ir visiškai naujais būdais.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(13)
(10)
(3)

Komentarai ()