Kodėl Čekoslovakijoje gaminti automobiliai „Tatra 77a“ ir „Tatra 87“ nacių vadams buvo pavojingesni už mūšio lauką? (Video)  (1)

Čekoslovakijoje gaminti automobiliai „Tatra 77a“ ir „Tatra 87“ vienu metu netikėtai tapo nacių žudymo mašinomis. Tiesą sakant, daugiausia aukšto rango pareigūnų žuvo ne mūšiuose, bet vairuodami šiuos „Tatra“ modelius. Sąjungininkai juos praminė netgi „slaptuoju ginklu“ prieš nacius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Automobiliai galėjo važiuoti 160 kilometrų per valandą greičiu, tačiau buvo sunkiai valdomi, sunkūs, o variklis buvo įtaisytas automobilio gale. Nepaisant jų keliamo pavojaus, šie automobilio modeliai buvo itin stilingi. Adolfas Hitleris išvydęs juos ėmė galvoti, kad tai – ateities automobiliai ir norėjo, kad žmonės juos vairuotų Vokietijos keliuose.

„Tatra 77a“ buvo 77 modelio įpėdinis, o jį sukūrė Hansas Ledwinka ir Paulas Jaray. Modelis buvo pristatytas 1935 metais, jo gale buvo įmontuotas 3,4 litrų darbinio tūrio, oru aušinamas V8  75 AG variklis arklio galiomis. Tuo tarpu „Tatra 87“ variklis buvo 95 arklio galių, o nacių ginkluotės ir šaudmenų ministras Fritzas Todtas jį praminė „autobano automobiliu“.

Po XX amžiuje įvykusios Čekoslovakijos okupacijos, šis automobilis itin išpopuliarėjo tarp aukšto rango nacių pareigūnų. Automobiliai buvo itin aerodinamiški – gale buvo montuojamas pelekas, o ratų arkos buvo užpildytos, kad būtų sumažintas oro pasipriešinimas. Dažniausiai pareigūnai šį automobilį vairuodavo dideliu greičiu, tačiau dėl prasto valdymo, posūkiuose jis prarasdavo kontrolę ir įvykdavo avarija. Po smūgio vairuotojas dažniausiai žūdavo.

1934 metais A. Hitleris liepė „Porsche“ sukurti masiniu būdu gaminamą ir ekonomišką automobilį Vokietijai. 1938 metais buvo pristatytas „Volkswagen Beetle“. Tiesa, „VW Beetle“ buvo itin panašus į 1936 metais pasirodžiusį „Tatra 97“, tad 1961 metais Porsche privalėjo sumokėti 3 milijonų Vokietijos markių kompensaciją Čekoslovakijos gamintojui dėl autorinių teisių pažeidimo, bei kilusio teisminio ginčo.

Parengta pagal „Telegraph“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(22)
(9)
(13)

Komentarai (1)