Geriausias būdas įveikti alkoholizmą? Ką rodo didžiulis mokslinis tyrimas ir kodėl tai erzina kai kuriuos psichoterapeutus  (8)

Alkoholizmas - tai liga, priklausomybė nuo alkoholio. Psichoterapeutai gali padėti atsikratyti šios priklausomybės, tačiau dažnai žmonės tam ryžtasi savarankiškai. Naujas Stanfordo mokslininkų tyrimas, apėmęs 10080 pacientų duomenis, nurodė vieną patikimiausią alkoholizmo gydymo būdą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkai peržvelgė 35 tyrimus šia tema. Iš viso- 145 mokslininkų darbus, įtraukusius 10080 pacientų. Tyrimo autoriai norėjo išsiaiškinti, kuris būdas efektyviausiai padeda atsikratyti priklausomybės alkoholiui. Paaiškėjo, kad tai- ne specialistų pagalba, o anoniminių alkoholikų susirinkimai.

„Anoniminiai Alkoholikai“ (AA) – tai tarptautinė pagalbos bendrija, neoficiali organizacija ir pagalbos sau sistema. „Anoniminiai Alkoholikai“ buvo įkurti 1935 metais, kai alkoholikai Billas Wilsonas ir Bobas Smithas ėmė kalbėtis apie savo problemas ir pastebėjo, kad tas bendravimas jiems padeda. Greitai pradėtos rinkti anoniminių alkoholikų grupės, sukurtos pseudoritualinės tradicijos, imtos taikyti 12 žingsnių ir kitos sistemos.

Anoniminių alkoholikų susirinkimai nėra organizuojami globaliu mastu. Tai – neoficiali organizacija, kuri, kaip spėjama, dabar turi apie 2 milijonus narių. Ji yra išlaikoma pačių narių, kurie stengiasi sumokėti už patalpas ar kitas išlaidas. O jų nėra daug, nes susitikę alkoholikai tiesiog kalbasi, nors kartais gali būti organizuojami ir psichoterapijos seansai.

AA metodai kai kuriems psichoterapeutams iš tikrųjų labai nepatinka. Kodėl? Nes tikslaus metodo nėra – žmonės tiesiog susirenka, dalijasi patirtimi, palaiko vieni kitus. Jokių klinikinių bandymų, mokslinių darbų ir specialistų. Tačiau, kaip rodo šis naujas tyrimas, tai yra vienas iš veiksmingiausių metodų. Tik kodėl jis veikia? Galima tik spėti, tačiau štai kokiais privalumais AA susirinkimai pasižymi:

  • nehierarchinė sistema, jokio paciento-gydytojo ryšio, visi jaučiasi lygūs;
  • bendrumo jausmas – visus kamuoja ta pati problema, todėl nėra smerkimo ar beviltiškumo jausmo;
  • socialiniai ryšiai – žmonės natūraliai nori priklausyti socialiniams sambūriams ir šis yra vienas iš tokių;
  • skirtingos patirtys – galima išgirsti, kaip su alkoholizmu tvarkėse žmonės, kurie blaivūs jau ne vienerius metus;
  • galimybė išsikalbėti – AA susirinkimuose bet kas gali tarti žodį;
  • nenoras nuvilti ir apdovanojimai – už be alkoholio ištvertą laiką skiriami žetonai, o patys alkoholikai nenori nuvilti bendražygių, todėl patys labai stengiasi.

Visi į apžvalgą įtraukti tyrimai parodė, kad AA yra veiksmingesnė už psichoterapijos metodus. Kai kuriais atvejais tas veiksmingumas yra net 60 % aukštesnis. Negana to, AA kasmet sveikatos apsaugos sistemoms sutaupo tūkstančius, nes šios bendruomenės nariai yra sveikesni, o susirinkimai organizuojami be sveikatos apsaugos sistemos investicijų.

(85)
(3)
(82)

Komentarai (8)