Po dviejų dienų orbitoje sugrįžo pirmasis Kinijos daugkartinio naudojimo erdvėlaivis - artėjame pigesnių skrydžių į kosmosą link (Video)  (5)

Pirmasis Kinijos daugkartinio naudojimo erdvėlaivis sekmadienį nusileido Žemėje, išbuvęs dvi dienas orbitoje, paskelbė vyriausybė, kuri tikisi, kad tai taps žingsniu pigesnių skrydžių į kosmosą link.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie šią uždarą kariuomenės programą skelbta labai mažai informacijos, tačiau žinoma, kad erdvėlaivis buvo paleistas iš Dziučiuano palydovų leidimo centro, esančio dykumoje

Kinijos šiaurės vakaruose. Valstybinė žiniasklaida dar nepaskelbė jokių naujo aparato nuotraukų. Lieka neaišku, kokio jis dydžio ir formos.

Kinija savo pirmąjį astronautą į orbitą pasiuntė 2003 metais; ji taip pat yra paleidusi kosmoso stotį ir nutupdžiusi mėnuleigį. Kinų zondas, gabenantis kitą tyrinėjimo aparatą, šiuo metu keliauja į Marsą.

Daugkartinio naudojimo erdvėlaivis nusileido, kaip ir buvo planuota, Dziučiuane, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Šis skrydis „žymi svarbų proveržį mūsų šalies daugkartinio naudojimo erdvėlaivių tyrime“ ir žada „patogesnį ir nebrangų būdą“ pasiekti kosmosą, pažymėjo „Xinhua“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(21)
(1)
(20)

Komentarai (5)