„SpaceX“ kosminės raketos prototipas leisdamasis sudužo ir sprogo: „Mūsų skrydis vėl buvo puikus, tik turime truputį padirbėti dėl to nusileidimo“ (Video)  (17)

SpaceX“ raketos, kuri, kaip kompanija tikisi, vieną dieną skris į Marsą, prototipas SN9 antradienį po bandomojo skrydžio bandydamas vertikaliai nusileisti nukrito ir susprogo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai jau antras toks sprogimas – panaši lemtis gruodį ištiko ankstesnį „Starship“ prototipą SN8.

„Mūsų skrydis vėl buvo puikus, – per tiesioginę interneto transliaciją paskelbė „SpaceX“ pranešėjas. – Tik turime truputį padirbėti dėl to nusileidimo“.

Kompanijos įkūrėjas Elonas Muskas socialinėje žiniasklaidoje buvo neįprastai tylus. Kiek anksčiau jis pareiškė „kuriam laikui“ padarysiantis pertrauką nuo socialinio tinklo „Twitter“, kelioms jo žinutėms šioje platformoje anksčiau sukėlus šurmulį vertybinių popierių biržose ir nulėmus kelių įmonių akcijų staigų pabrangimą.

Nerūdijančio plieno raketai SN9 JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) leido pakilti iš Boka Čikos Teksase. Anksčiau FAA delsė išduoti leidimą – nustačiusi, kad praėjusį kartą paleisdama raketą „SpaceX“ pažeidė savo licencijos sąlygas.

 

Raketa sklandžiai pakilo maždaug 15 val. 30 min. vietos (22 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir pasiekusi 10 km aukštį, palaipsniui išjungė variklius ir atliko virtinę bandomųjų manevrų horizontalioje padėtyje.

Problemos prasidėjo raketai pabandžius sugrįžti į vertikalią padėtį. Filmuota medžiaga rodo, kad raketa judėjo pernelyg greitai, netinkamu kampu ir nespėjo „atsitiesti“.

Jai nukritus įvyko didžiulis sprogimas – bet ugnis neišplito. Bandomasis skrydis truko pusseptintos minutės.

Bandomojo skrydžio metu starto aikštelėje netoliese stovėjo kita „Starship“ raketa.

 

Kompanija tikisi, kad ši daugkartinių futuristinio dizaino raketų sistema vieną dieną sudarys sąlygas skraidinti žmones ir krovinius į Mėnulį, Marsą ir dar toliau.

„Starship“ yra viršutinė į Mėnulį ir Marsą skraidysiančių erdvėlaivių pakopa, kurią iškels dar kuriama „megaraketa“ „Super Heavy“.

„SpaceX“ bandė paleisti „Starship“ praėjusią ir savaitę – bet negavo būtino FAA pritarimo. Tai išprovokavo E.Musko pykčio protrūkį „Twitter“ tinkle.

„SpaceX“ gruodžio 9-osios bandomojo skrydžio metu nesilaikė saugumo taisyklių, jai reikėjo imtis koreguojamųjų veiksmų prieš tolesnius raketų paleidimus, antradienį sakė FAA atstovas.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(14)
(2)
(12)

Komentarai (17)

Susijusios žymos: