Vokietijos „Stounhendžą“ patikrinę archeologai liko nustebinti - čia vyko šiurpą keliančios žmonių skerdynių apeigos (Video)  ()

Senovės vietovėje aptikta daugiau nei šimtas būstų. Vokietijos „Stounhendžas“, senovinė vietovė, garsėjanti šiurpą keliančiais ritualiniais žmonių laidojimais, turėjo ir kitą paskirtį: kai kuriems žmonėms ji atstojo namus, teigia neseniai čia gyvenamųjų objektų įrodymų atradę archeologai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Archeologai gegužę prasidėjusių kasinėjimų metu atkasė dviejų namų likučius ir 20 griovių bei dvi žmonių kapavietes. Paskatinti šių radinių, archeologai tęsė kasinėjimus ir aptiko daugiau būstų. Iš viso vietovėje rasta 130 gyvenamųjų statinių liekanos.

Kasinėjimai tęsiami toliau, tačiau mokslininkai viliasi, kad šie ir kiti atradimai padės nušviesti vietovės ritualinių erdvių ir gyvenamojo aspekto santykį, pažymi „Heritage Daily“.

Mokslininkai jau šimtmečius žino apie Jungtinėje Karalystėje esantį Stounhendžą. Tačiau apie Vokietijoje esantį panašų priešistorinį statinį iš ratu išdėstytų didžiulių akmens ar medžio žymenų archeologai sužinojo tik 1991-aisiais, kai šį statinį pastebėjo virš jo lėktuvu skridę žmonės.

 

Vokietijoje netoli Pommelte kaimelio esantis į Stounhendžą panašus statinys, apie 136 km į pietvakarius nutolęs nuo Berlyno, yra pramintas „Ringheiligtum Pömmelte“ – vokiečių kalba tai reiškia „Žiedinė Pommelte šventykla“.

Mediniai šventyklos stulpai kadaise buvo išdėstyti keliais koncentriniais apskritimais, didžiausio apskritimo skersmuo siekė maždaug 115 m, rašo „Live Science“. Tai reiškia, kad „Ringheiligtum Pömmelte“ buvo kiek didesnis nei Jungtinėje Karalystėje esantis Stounhendžas, kurio skersmuo siekia tik kiek daugiau nei 100 m, pažymi „English Heritage“, labdaringa organizacija, padedanti apsaugoti šimtus Anglijos istorinių vietovių.

 

Jungtinėje Karalystėje esančiame Stounhendže taip pat yra senųjų kapaviečių, kuriuose palaidoti sudeginti palaikai, tačiau Vokietijoje esančioje vietovėje archeologai aptiko išties bauginančių kapaviečių, įskaitant kapavietes, kuriose guli išdarkyti vaikų, paauglių ir moterų kaulai.

Šie žmonės veikiausiai buvo žiauriai nužudyti atliekant aukojimo ritualus, teigiama 2018-aisiais žurnale „Antiquity“ paskelbtame tyrime. Ankstesnių kasinėjimų metu šioje vietovėje taip pat rasta kirvių, indų, iš kurių buvo gerta, paskerstų gyvūnų kaulų ir girnų.

Visgi naujasis atradimas yra pirmasis gyvenamosios zonos šioje vietovėje atvejis, siekiantis etapą nuo vėlyvojo neolito (vėlyvojo akmens amžiaus) laikotarpio iki ankstyvojo bronzos amžiaus (nuo maždaug 2300 m. prieš mūsų erą iki 2050 m. prieš mūsų erą). Po to gyvenamoji vietovė buvo sunaikinta.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(4)
(0)
(4)

Komentarai ()