Šviesa tunelio gale? Billas Gatesas pasakė, kada COVID-19 bus tarsi gripas  (4)

Billas Gatesas yra vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių. Kadaise kaip programinės įrangos kūrėjas išgarsėjęs ir praturtėjęs Gatesas dabar užsiima filantropija. Ir dažnai girdi klausimų apie COVID-19 pandemiją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Omicron COVID-19 atmaina stipriai padidino užsikrėtimų skaičių visame pasaulyje. Statistika sparčiai blogėja, nors ši atmaina ir nesukelia tokios sunkios ligos kaip ankstesnės. Billas Gatesas „Twitter“ tinkle pavadino Omicron atmainos plitimą blogiausiu pandemijos etapu.

Bendraudamas su visuomenės sveikatos eksperte profesore Devi Sridhar Gatesas pakartojo savo nuomonę, kad pandemija gali baigtis 2022 metais, jei tik imsimės tinkamų priemonių. Tos priemonės, žinoma, yra vakcinos, bet ne tos, kurias turime.

Gatesas teigia, kad dabar naudojamos COVID-19 vakcinos mažina sunkių atvejų ir mirčių skaičių labai gerai, bet jos vis tiek leidžia ligai plisti. Be to, dabartinės vakcinos turi pakankamai trumpą veikimą. Gatesas teigia, kad mums reikalingos vakcinos, kurios veiktų daug metų ir užkirstų kelią infekcijai. Gatesas taip pat pagyrė Australiją, kuri vykdė greitą testavimą. Galiausiai, Gatesas pakartojo savo nusistatymą, kad pasaulis, įskaitant ir svarbiausias sveikatos organizacijas, nebuvo pasiruošęs pandemijai.

Gatesas taip pat sulaukė klausimo, kada ir kaip pandemija baigsis. Jo nuomone, tai įvyks visai greitai. Kai per šalį nusirita Omicron banga, pasak Gateso, COVID-19 likusią metų dalį gali būti laikomas į gripą panašia liga. Tai suteiks galimybę atsikvėpti. Gateso nuomone, greičiau už Omicron plintanti atmaina vėliau yra mažai tikėtina.

 

Tai esame ant paskutinio kalnelio, už kurio COVID-19 baigsis? Na, ne. Tiesiog Omicron plinta taip greitai, kad netyčia suteiks didelei visuomenės daliai imunitetą. O tuomet seks reguliaraus skiepijimosi laikotarpis, nebent bus sukurta vakcina, kuri veiks ilgesnį laiką. „Pfizer“ vadovas teigia, kad kovą bus paruošta vakcina specialiai Omicron atmainai. Jei vienu metu imunitetą pasieks daugiau žmonių (tiek persirgdami, tiek pasiskiepydami), tikėtina, kad virusui nebebus kur plisti.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(19)
(16)
(3)

Komentarai (4)