Rusija nori sekti Kinijos pavyzdžiu: svarsto uždrausti kriptovaliutų kasybą ir naudojimą šalyje – po šios žinios krito bitkoino kaina  (42)

Rusija pasiūlė sekti Kinijos pavyzdžiu. Šalies centrinis bankas pasiūlė uždrausti kriptovaliutų naudojimą ir gavybą šalies teritorijoje, argumentuojant, kad tai gali pakenkti Rusijos finansų sistemai ir aplinkai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos banko Finansinio stabilumo departamento direktorė Elizaveta Danilova internetinėje spaudos konferencijoje pristatė pranešimą „Kriptovaliutos: tendencijos, rizika, priemonės“.

Pranešime teigiama, kad kriptovaliutos turi daug panašumų į piramidės schemą ir dažnai naudojamos nusikalstamai veiklai. Tai taip pat kenkia pinigų politikos suverenitetui.

Taip pat pranešime teigiama, kad kriptovaliutų gavyba kenkia Rusijos aplinkai, kelia pavojų šalies energijos tiekimui ir gali pabloginti neigiamą kriptovaliutos plitimo poveikį.

„Galima finansinio stabilumo rizika, susijusi su kriptovaliutomis, yra daug didesnė besivystančiose rinkose, įskaitant Rusiją“, – teigė centrinis bankas.

Rusijoje jau uždrausta atlikti mokėjimus naudojant kriptovaliutą, o investiciniams fondams draudžiama į tai investuoti. Tačiau šalis vis dar yra trečia pagal dydį kriptovaliutų kasybos šalis pasaulyje po JAV ir Kazachstano.

Nors bankas nesiūlo padaryti kriptovaliutų nuosavybę neteisėta, jis nori griežtesnių bausmių tiems, kurie pažeidžia galiojančias taisykles, ir prašo naujų įstatymų, draudžiančių kriptovaliutų naudojimą. Kalbant apie kasybą, ataskaitoje teigiama, kad „optimalus sprendimas“ būtų ją visiškai uždrausti Rusijoje.

 

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad žmonės, turintys sąskaitas ofšorinėse biržose, vis tiek galėtų prekiauti kriptovaliutomis, o bet koks draudimas pirmiausia turi būti priimtas pagal įstatymą.

Bitkoino kaina per pastarąsias porą dienų nukrito nuo maždaug 38 000 EUR iki 31 400 EUR. Tokios žemumos buvo tik praėjusių metų liepos mėn.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(37)
(7)
(30)

Komentarai (42)