[Žinios trumpai] Paaiškėjo labai įdomi informacija: yra šalis, kur galima rasti 1000 papildomų 155 mm haubicų ir ji jas iš tikro gali atsiųsti Ukrainai  (1)

Ukraina visiškai pereina prie 155 mm haubicų naudojimo. Tai - svarbus pajėgumas, kuris, kaip tikimasi, su laiku padės Ukrainai išstumti okupantus iš savo teritorijos. Tačiau Ukraina teigia, kad jai reikia dar tūkstančio haubicų, kad kažką pasiektų. Iš kur?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

155 mm haubicų apskritai nėra daug. JAV turi gal porą tūkstančių naudojimui paruoštų M777 ir nemažai savaeigių haubicų, bet visų jų į Ukrainą tikrai nemes. Kitos šalys turi po kelis šimtus ar vos kelias dešimtis. Vakarų šalys ilgą laiką vengė naujinti ginkluotę ir pildyti arsenalus. Ir ginklai buvo perkami savo teritorijos gynybai, o ne siuntimui į visai kitą šalį, kur karybos specifika yra visai kita.

Bet, pasirodo, yra viena šalis, kuri turi tūkstantį „atliekamų“ 155 mm haubicų - Pietų Korėja. Aišku, pati Pietų Korėja turi agresyvų kaimyną. Tačiau Pietų Korėjos valdžia ruošiasi išardyti ir saugojimui perkelti nemažai artilerijos vientų. Tarp jų - tūkstantis tempiamų KH-179 haubicų.

KH-179 tarnybą pradėjo dar 1983 metais. Vieną haubicą aptarnauja 14 žmonių įgula, kuri gali paleisti 4 šūvius per minutę. M107 sviedinys, paleistas iš KH-179, lekia 18 km, bet reaktyviniai sviediniai lekia 30-36 km. 

 

Pietų Korėja galvoja išleisti šias haubicas į atsargą, nes jos sensta ir pasikeitė šalies karinė doktrina. Kai Pietų Korėja nebenaudos savo KH-179, ji remsis savaeigėmis 155 mm ACS haubicomis, kurių turi daugiau nei 2,3 tūkstančius. Pietų Korėja savo ginkluotę koreguoja pagal tai, kaip vystosi Šiaurės Korėjos ginkluotės tendencijos ir kokio tipo karą galima prognozuoti - tempiamų 155 mm haubicų poreikis, atrodo, nebėra numatomas. O Ukrainai jois praverstų.

Pietų Korėja į atsargą norėtų išleisti ir 156 salvinės ugnies sistemas „K136A1 Kooryong“. Jos veikia 23-36 km atstumu ir yra pakankamai efektyvios, nors ir senos.

 

Bet ar Pietų Korėja remtų Ukrainą? Na, tai - vidinių susitarimų klausimas. Tai, kad haubicos būtų perkeltos saugojimui į rezervą nėra tolygu jų išmetimui - Pietų Korėja jų visiškai neatsisako. Be to, jų išleidimas į saugyklas yra numatytas „artimai ateičiai“, o ne dabar iš karto. Tačiau Pietų Korėja puikiai supranta Ukrainos padėtį ir yra pasiruošusi dalintis ginkluote. Pavyzdžiui, 22 K136A1 sistemos yra ruošiamos perleidimui Filipinams.

Ukrainiečiai laiko špygas. Neaišku, kiek potencialo turi šis reikalas, bet tos haubicos labai smarigia daužytų nekviestus svečius. Nors prieš tai reikėtų susitarimų ir išspręsti akivaizdžius logistikos klausimus.

(157)
(1)
(156)

Komentarai (1)