[Žinios trumpai] Pentagonas negali patikėti tuo, ką mato: „Mačiau vaizdo įrašą, kaip rusų tankas važiuoja ratu - pasirodo, tankisto niekas neišmokė vairuoti tanko“  ()

Pentagonas taip pat pažymėjo, kad šeštą viso masto karo mėnesį Rusija vis dar neturi absoliutaus pranašumo ore.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukraina pasiekė tokį gynybos lygį, kad Rusijos kariuomenė atsiduria aklavietėje. Tai per pareiškė du neįvardinti Pentagono pareigūnai, kuriuos „Twitter“ citavo „Stars and Stripes“ korespondentė Caitlin Doornbos. Pasak vieno iš tų pareigūnų, tokios situacijos priežasčių yra daug, bet tarp jų tikrai yra ir žema rusų okupantų moralė bei didžiuliai nuostoliai fronte.

„Kita priežastis gali būti ta, kad ukrainiečiai labai efektyviai rado ir naikino Rusijos vadovybę ir kontrolę, taip pat sunaikino didelius kiekius rusiškos technikos“, – sakė vienas iš pareigūnų.

Taip pat pabrėžiamas labai prastas Rusijos karių kovinis efektyvumas. „Jie susodino žmones į tankus [be pasiruošimo.] Mačiau vaizdo įrašą, kaip rusų tankas važiuoja ratu. Paaiškėjo, kad taip nutiko todėl, kad vairuotojas nebuvo apmokytas ir nemokėjo vairuoti tanko“, – sakė Pentagono atstovas.

Kitas aukštas karinis pareigūnas pažymėjo ukrainiečių sėkmę Chersono kryptimi. „Tai nėra dideli, milžiniški laimėjimai, bet jie tikrai suteikia pranašumą prieš rusus... Ukrainiečiai jiems stipriai smogė, ir aš manau, kad [Rusija] ieško būdų, kaip čia kompensuoti nuostolius“, – sakė jis.

Tuo tarpu rusų okupantai bando sugalvoti, kaip nutiesti pontonines perėjas, perplaukti upę ar, galbūt, grįžti į Krymą.

Pentagonas taip pat pažymėjo, kad šeštą karo mėnesį Rusija vis dar neturi absoliutaus pranašumo ore. „Tai daug pasako apie ukrainiečių valią – tiek apie jų gebėjimą neleisti rusams šaudyti į jų lėktuvus, tiek apie gebėjimą numušti Rusijos lėktuvus“, – sakoma pranešime.

 

„Girdėjome, kad užsienio reikalų ministras Lavrovas paneigė ankstesnius savo vyriausybės pareiškimus, kad ji siekia pakeisti režimą Kyjive. Taip pat matėme, kaip buvęs Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas savo „Telegram“ kanale paskelbė žemėlapį, kuriame matyti, kaip Rusija ir jos kaimynės prarijo Ukrainą“, – sakė aukštas JAV pareigūnas. 

Kalbėdamas apie ginklus Ukrainai, Pentagonas pažymėjo, kad Kyjivas vis dar turi keletą dronų-kamikadzių „Phoenix Ghost“. Rugpjūtį JAV tieks dar vieną partiją pagal patvirtintą karinės pagalbos paketą.

(66)
(1)
(65)

Komentarai ()

Susijusios žymos: