[Žinios trumpai] „Paskutinę minutę", - per žingsnį nuo didelio skandalo - paviešino, kaip S. Lavrovui pavyko prasimušti į JT Asamblėją  ()

Rusijos užsienio reikalų ministras ir jo delegacijos nariai Amerikos vizas gavo paskutinę minutę. Jo pasirodymas numatytas rugsėjo 24 d.


S. Lavrovas
S. Lavrovas
© Kremlin.ru, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9_%D0%9B%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%B2_(14-02-2022)_(cropped).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas atvyko į Niujorką dalyvauti 77-ojoje JT Generalinės Asamblėjos sesijoje. Tai šį rytą pranešė Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti".

Kaip nurodyta, planuojama apie 20 susitikimų JAV su Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovu. S. Lavrovo kalba Generalinės asamblėjos posėdyje numatyta rugsėjo 24 d.

Specialusis lėktuvas, kuriuo atvyko ir Rusijos delegacijos nariai bei ministrą lydintys žurnalistai, tarptautiniame Johno F. Kennedy oro uoste nusileido rugsėjo 20 dieną 21 valandą 20 minučių vietos laiku.

Anksčiau „Reuters" pranešė, kad Rusijos užsienio reikalų ministerija paprašė 56 JAV vizų, kad galėtų dalyvauti JT Generalinės Asamblėjos posėdyje Niujorke. Tačiau iki rugsėjo 3 dienos nė viena paraiška nebuvo patvirtinta. Šiuo atžvilgiu Rusijos nuolatinis atstovas prie JT Vasilijus Nebenzja laiške JT generaliniam sekretoriui António Guterres teigė, kad JAV vizų neišdavimas Rusijos piliečiams „kelia nerimą".

Iš Vokietijos ir 2 kartus pigiau nei Lietuvoje universalus 2G/3G/4G LTE ryšio kartotuvas: „Viskas super, greitai pajungiau ir automatiškai pagavo 3G ryšį“
4129

2 kartus pigiau nei Lietuvoje

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Galioja iki 2022-09-30

2G/3G/4G LTE ryšio kartotuvas

Išsamiau

JAV Valstybės departamento atstovas atsakė, kad prašymai išduoti vizą turėtų būti pateikti anksčiau, jog būtų užtikrintas savalaikis jų apdorojimas. Valstybės departamentas taip pat nurodė, kad prieš tai pati Rusija buvo rimtai apribojusi Amerikos ambasados ​​Maskvoje personalą ir dėl to jo galimybę tvarkyti vizas.

 

Rugsėjo 6 dieną Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas vėl kreipėsi į Jungtines Valstijas su raginimu „kiek įmanoma paspartinti vizų išdavimą", tačiau patvirtinimo tada nesulaukė.

„Prašiau kolegų to daugiau nepriminti Jungtinėms Valstijoms. JT Generalinis Sekretorius įpareigotas užtikrinti visų delegacijų dalyvavimą organizacijos veikloje, taip pat ir Generalinėje Asamblėjoje. Pažiūrėsim", – sakė JT vadovas. Pati Rusijos užsienio reikalų ministerija nekomentavo situacijos.

Dėl to S. Lavrovas ir jo delegacijos nariai Amerikos vizas gavo tik rugsėjo 13 d. „Politico" rašė, kad patvirtinimas atėjo tiesiogine prasme „paskutinę minutę".

 

Kartu su S. Lavrovu į JAV atvyko dar dešimt žmonių. Generalinės Asamblėjos posėdyje taip pat dalyvaus užsienio reikalų viceministras Sergejus Veršininas, Federacijos tarybos Tarptautinio komiteto pirmininkas Grigorijus Karasinas ir Rusijos nuolatinis atstovas prie JT Vasilijus Nebenzja.

77-oji JT Generalinės Asamblėjos sesija šiemet rugsėjo 20–26 dienomis vyksta Niujorke ne nuotoliniu būdu, priešingai nei ankstesniais dvejais metais, kai dėl COVID-19 situacijos JT narės rinkdavosi į internetinius susitikimus.

 

Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(23)
(-17)

Komentarai ()

Susijusios žymos: