Sklinda gandai, kad keisis tvarka elektrą gaminantiems vartotojams: oficialus ministerijos komentaras  (13)

Energetikos ministerija neigia pastaruoju metu viešoje erdvėje pasirodančią informaciją, jog planuojama keisti privatiems gaminantiems vartotojams taikomą dvipusės apskaitos modelį, kai perteklinė elektros energija tiekiama į elektros tinklus ir vėliau per kaupimo laikotarpį susigrąžinama (angl. „net metering“).© Antranias | https://pixabay.com/photos/energy-eco-solar-wood-photovoltaic-1322810/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tinklo operatoriaus administruojama dvipusės apskaitos sistema leidžia gaminančiam vartotojui pasigamintą, bet nepanaudotą elektros energijos kiekį (perteklinę energiją) elektrinės veikimo metu tiekti į elektros tinklus ir vėliau kaupimo laikotarpiu visą patiektą kiekį susigrąžinti mokant tik naudojimosi elektros tinklais kainą.

Šiuo metu gaminančių elektros vartotojų skaičius Lietuvoje jau perkopė 39 tūkstančius, rodo naujausi bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenys. Bendra gaminančių vartotojų ir nutolusių gaminančių vartotojų įrengtoji galia siekia virš 400 MW. Visi jie pasigamintą, bet nepanaudotą elektros energijos kiekį tiekia į ESO valdomus tinklus, o vėliau per kaupimo laikotarpį visą patiektą kiekį susigrąžina mokant tik naudojimosi elektros tinklais kainą.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(9)
(6)
(3)

Komentarai (13)