JAV turi didelių problemų: „The Wall Street Journal“ skelbia, kad karo su Kinija atveju lauktų katastrofa  ()

„The Wall Street Journal“ skelbia, kad JAV yra nerimo dėl tuštėjančių karinių sandėlių.© https://commons.wikimedia.org

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vakarai per ilgai per ramiai gyveno. Ginkluotės gamyklos po Šaltojo karo dirba labai lėtais pajėgumais, kuriuos sunku didinti. Akivaizdu, kad negalima leisti Rusijai laimėti karo Ukrainoje ir parama ginkluote gali padėti Ukrainai pasiekti pergalę. Bet kas nutiks, jei karas Ukrainoje bus ne vienintelis?

„The Wall Street Journal“ kalba apie Setho Joneso tyrimą, kuris rodo, kad parama Ukrainai stipriai peržengia JAV ginkluotės gamybos pajėgumus. Pasirodo, nuo rugpjūčio (tai yra, net ne nuo karo pradžios) Ukraina gavo tiek „Javelin“ sistemų, kiek JAV pramonė pagamina per 7 metus. Per 20 metų nebuvo eksportuota tiek „Stinger“ priešlėktuvinių sistemų, kiek gavo Ukraina. Supraskite šį faktą - į visas šalis kartu nebuvo eksportuota tiek „Stinger“ sistemų, kiek dabar gavo Ukraina.

[PAPILDYMAS!] NR.1 pasaulyje kompanijos ir net 5.7K raiškos „Insta360 ONE X2“ veiksmo kamera bei super galimybių 1080P WiFi kamera tik 14,39€ (Video)
6002

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

1) „Insta360 ONE X2“ veiksmo kamera

2) Išmanioji 1080P WiFi kamera su spalvotu naktiniu filmavimu, APP ir kt. tik 14,39€

Išsamiau

JAV 155 mm artilerijos sviedinių atsargų lygis apibūdinamas kaip „žemas“. JAV ėmė tuštinti savo sandėlius ir Izraelyje bei Pietų Korėjoje. Ukrainos šaltiniai teigia, kad Ukrainos pajėgos sviedinius naudoja dvigubai didesniu tempu nei jie gaminami JAV ir Europoje.

Ir tai pasakytina kone apie visą Vakarietišką ginkluotę, tiekiamą Ukrainai. Rusijos karas prieš Ukrainą ir Ukrainai reikalinga parama, kad Rusija nelaimėtų, užklupo snaudžiančią Vakarų ginkluotės pramonę nepasiruošusią. Ukrainos-Rusijos konfliktas yra dvišalis, todėl neverta tikėtis, kad Vakarai imsis kažko panašaus į karo ekonomikos priemones. Net ir sandėliuose saugomus tankus, kur jie ilsisi principu „jei prireiktų“, galima prikelti naudojimui tik per mažiausiai metus.

 

Jonesas teigia, kad prireiktų iki dvejų metų, kad JAV pradėtų didelio masto ginklų gamybą. Tuo tarpu skaičiavimai rodo, kad karo su Kinija atveju JAV ilgojo nuotolio tiksliosios amunicijos pritrūktų greičiau nei per savaitę. Jonesas rekomenduoja JAV vyriausybei peržiūrėti savo bendrus ginkluotės poreikius ir sukurti strategines atsargas.

 

(13)
(27)
(-14)

Komentarai ()