IBM: grėsmės informacijos saugumui pasiekė rekordines aukštumas (0)
Per pirmąjį 2010 metų pusmetį grėsmių skaičius informacinių sistemų saugumui išaugo net 36 proc. lyginant su praėjusiais metais – tai savo ataskaitoje atskleidė informacinių technologijų korporacija IBM. Iš viso per šį laikotarpį užregistruoti 4396 grėsmių sukėlėjai, o daugiau nei pusei iš jų taip ir nebuvo įdiegta prevencinių priemonių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
IBM ataskaitoje teigiama, kad per šešis šių metų mėnesius žalingos internetinės programos išlieka labiausiai paplitusiomis tarp visų kenkėjų ir sukėlė daugiau nei pusę slaptos informacijos nutekėjimo atvejų. Taip pat IBM ekspertai pažymi, jog grėsmingai daugėja kompiuterinių virusų, paslėptų „JavaScript“ programavimo koduose ir PDF bylose. Tuo tarpu ateityje didžiausias dėmesys turėtų būti sutelktas internetinės kompiuterijos (angl. cloud computing) ir serverių virtualizacijos saugumui, nes čia, IBM teigimu, rizika bus didžiausia.
Pastebėta, kad sumažėjo suklastotų internetinių tinklapių ir el. pašto žinučių (angl. phishing) atvejų, tačiau finansinės institucijos ir toliau išlieka didelės tokių atakų rizikos grupėje. Beveik puse suklastotų el. pašto žinučių buvo siekiama pakenkti būtent finansų sektoriaus įmonėms.
IBM saugumo ataskaitoje taip pat teigiama, kad organizacijos praėjusį pusmetį dėjo kaip niekad daug pastangų kovoti su grėsmėmis saugumui ir jas identifikuoti. Tai prisidėjo prie bendros saugumo sektoriaus pažangos ir aktyvesnės kovos su informacinių technologijų pavojais.
„Saugumo ataskaita parodė, kad šiandienos organizacijos turi būti ypatingai budrios norėdamos užtikrinti duomenų ir informacijos saugumą“, - teigia „IBM Lietuva“ vadovas Irmantas Kandratavičius, - „Įmonių susirūpinimą rodo ir IBM klientų visame pasaulyje domėjimasis naujausiais saugumo sprendimais ir būdais apsaugoti informacines sistemas“.
Informacijos ir duomenų saugumo padėties pasaulyje tyrimą atliko IBM „X-Force“ saugumo sprendimų tyrimo ir vystymo komanda.